Francie – Provence a francouzská riviéra

Města, Poznání

Termíny:
15.6. - 22.6. 2019


8990 Kč


1. den - odjezd z Č.Budějovic v odpoledních hodinách, noční přejezd Německem.

2. den - ráno zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard, který patří mezi největší a nejzachovalejší na světě. Prohlídka historického centra Avignonu (most a papežský palác), průjezd vápencovým pohořím les Alpilles a prohlídka středověkého trubadúrského střediska Les-Baux-de Provence. Nocleh.

3. den - dopoledne prohlídka Arles (římská aréna, kostel Saint Trophime, aj.), průjezd rezervací Camargue (plameňáci a polodivocí koně), prohlídka cikánského poutního městečka St.Marie de la Mer. Možnost koupání v moři nebo návštěva Aigues Mortes, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý
na křížové výpravy. Nocleh.

4. den – výlet do kaňonu řeky Hérault, možnost koupání. Prohlídka krasové jeskyně Grotte des Demoiselles a návštěva skalní vesnice St. Guilhem le Désert s nejstarším platanem Francie. Lehká turistika v oblasti. Nocleh.

5. den - dopoledne návštěva francouzských Benátek - Port Grimaud a prohlídka známého letoviska St. Tropez. Odpoledne volno a koupání v moři. Nocleh.

6. den - celodenní výlet do Grand Canyon du Verdon, kde budete moci obdivovat úžasnou barvitost přírody, zeleň a srázy tohoto přírodního úkazu. Turistika v oblasti. Nocleh.

7. den - zastávka v malebné středomořské vesnici Eze. Až do pozdních večerních hodin prohlídka Monackého knížectví (Monte Carlo, Oceánografické muzeum či Knížecí palác). Noční přejezd do ČR.

8. den - okolo poledne příjezd do Č.Budějovic.

Ubytování v 3 lůžkovém pokoji: 8990 Kč
Ubytování v 2 lůžkovém pokoji: 8690 Kč
Cena zájezdu nezahrnuje: stravování (5x snídaně za příplatek 700,- Kč), vstupné, pojištění léčebných výloh
Doporučená částka na vstupy: cca 60 EUR

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (5x) v 2-3lůžkovém hotelu
  • průvodce