Francie – Provence - na kole i pěšky

Cyklistika, Hory, Města, Poznání

Termíny:
26.7. - 4.8. 2019


9390 Kč


Nádherné kulturní památky a přírodní scenérie v kraji vinic, levandulových a slunečnicových polí. Na každý den jsme pro vás připravili variantu pro cyklisty i turisty. Vy se tak můžete denně sami rozhodnout, kterou variantu si vyberete.

Náročnost cyklo: délky tras denně cca 40 až 65 km. Stoupání v rozmezí 150 – 600 výškových metrů (vrcholová prémie v podobě výjezdu na Mt. Ventoux 1500 m, 22 km). Kterýkoliv den je možné nechat kolo v kempu a přidat se k pěší skupině, občas bude možné občerstvit se přes den v našem autobuse.

Náročnost pěší: pěší prohlídka měst a slavných turistických lákadel, lehká turistika v přírodě, pro zájemce výstup na Mt. Ventoux (1 910 m n. m). Denně max. 10 - 15 km chůze. Autobus bude většinu dne k dispozici.

Program:

1. den (26. 7.)
V pátek odpoledne odjezd z Českých Budějovic zájezdovým autobusem.

2. den (sobota 27. 7.)
CYKLO:
Příjezd do jižní Francie zahájíme koupáním u slavného antického akvaduktu Pont du Gard. Odtud se již na kolech vydáme mezi vinicemi do starobylého městečka Beaucaire. Naše trasa dále povede přes opevněné městečko Tarascon a klášter Frigolet až do našeho kempu v Avignonu, kde strávíme 5 nocí.

PĚŠÍ: Prohlídka slavného antického akvaduktu Pont du Gard, příjezd do Avignonu a ubytování, odpoledne prohlídka starého města s možností navštívit Papežský palác s přilehlými zahradami s výhledy do okolí přes údolí řeky Rhony.

3. den (neděle 28. 7.) 
CYKLO:
Jízda údolím řeky Rhony přes Villeneueve-les-Avignon do antického města Orange, které je známé svým vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem na evropském kontinentu. Cestou zpět autobusem zastávka u slavných vinic Châteauneuf-du-Pape s návštěvou rodinného vinařství - ochutnávka a nákup proslulého vína. Návrat do kempu a pokračování v ochutnávání vín.

PĚŠÍ: Dopoledne pěší prohlídka Villeneueve-les-Avignon, poté odjezd autobusem do antického města Orange, které je známé svým vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem na evropském kontinentu. Odpoledne zastávka u slavných vinic Châteauneuf-du-Pape s návštěvou rodinného vinařství - ochutnávka a nákup proslulého vína. Návrat do kempu a pokračování v ochutnávání vín.

4. den (pondělí 29. 7.)
CYKLO:
Trasa velkolepým kaňonem Ardèche, který patří mezi nejkrásnější kaňony Evropy. Cestou návštěva krasové jeskyně a úchvatné výhledy na řeku Ardéche. Možnost zkrátit etapu díky autobusu, který se bude pohybovat po naší trase. Na konci etapy v St. Martin d'Ardèche možnost koupání. Autobusem návrat do Avignonu ve večerních hodinách.

PĚŠÍ: Splutí řeky Ardéche na kánoích, koupání v průzračné vodě v opuštěných zátokách. Případně pomocí autobusu stejná trasa jako cyklisté po hraně kaňonu, návštěva krasové jeskyně a úchvatné výhledy na řeku Ardéche. Na konci dne v St. Martin d'Ardèche možnost koupání. Autobusem návrat do Avignonu ve večerních hodinách.

5. den (úterý 30. 7.)
CYKLO:
Autobus nás vyveze do horského střediska Mont Serein (1360 m), odkud vystoupáme na vrchol Mont Ventoux (1912 m) – hora, která je často cílem etapy na Tour de France. Jízda pokračuje úžasným sjezdem mezi levandulovými poli do města Sault a dále okouzlujícím kaňonem Nesque do Villes sur Auzon s návštěvou místního vinařství. Zájemci si mohou trasu prodloužit o stoupání 1 100 výškových metrů – z vesničky Malaucéne na Mont Ventoux.

PĚŠÍ: Turistika v horském středisku Mont Serein (1 360 m), možností výstupu na vrchol Mt. Ventoux (převýšení cca 600 m, celkem 8 km). Odjezd autobusem do Villes sur Auzon, návštěva místních hospůdek a vinařství.

6. den (středa 31. 7.)
CYKLO:
Ze Saint Rémy, kde Vincent Van Gogh v psychiatrické léčebně namaloval řadu jeho nejznámějších děl, pojedeme přes dechberoucí centrum digitálních uměleckých projektů Carriéres de Lumiéres. Zde nás čeká audiovizuální představení o Van Goghovi (www.carrieres-lumieres.com/en). Dále navštívíme druhé nejnavštěvovanější místo Francie – Les-Baux-de-Provence – opevněnou ves umístěnou ve skále v pohoří Alpilles a etapu zakončíme ve vesničce Eygaliéres s osamocenou kapličkou Saint Sixte.

PĚŠÍ: Ráno návštěva antických vykopávek u městečka Saint Rémy, poté přejezd na audiovizuální představení o Van Goghovi do Carriéres de Lumiéres. Následuje prohlídka druhého nejnavštěvovanějšího místa ve Francii - opevněná ves umístěná ve skále v pohoří Alpilles Les-Baux-de-Provence a závěr dne strávíme ve vesničce Eygaliéres s osamocenou kapličkou Saint Sixte.

7. den (čtvrtek 1. 8.)
CYKLO:
Čeká nás Bories – skanzen s prastarými kamennými chýšemi, dále slavné Gordes – město umělců v pahorkatině Vaucluse – skalní město pyšnící se titulem „nejkrásnější vesnička v Provence“. Toto město okouzlilo nepřeberné množství slavných osobností, filmových režisérů, skladatelů, herců i malířů. Krásnou zastávkou bude také Roussillon – jedna z nejhezčích vesnic Francie, která je známá svou někdejší těžbou okru – povrchové doly lze projít po naučných stezkách.
PĚŠÍ: Autobus se bude pohybovat po stejné trase jako cyklisté, navštívíme tedy stejná místa. Večer přejezd busem do kempu u kaňonu Verdon.

8. den (pátek 2. 8.)
CYKLO:
Panoramatický okruh po okraji kaňonu Verdon. Možnost sestupu na dno kaňonu a koupání v řece Verdon. Odpočinková alternativa – koupání u jezera Sainte Croix. Večerní prohlídka městečka Moustieres Sainte Marie se skalní kaplí.
PĚŠÍ: Turistika po okraji kaňonu Verdon z obce La Palud, pro zájemce koupání v jezeře u ústí kaňonu, možnost zapůjčení veslic či šlapadel pro prohlídku kaňonu po vodě. Večerní prohlídka městečka Moustieres Sainte Marie se skalní kaplí.

9. den (sobota 3. 8.)
Po snídani odjezd z kempu přes Azurové pobřeží do Itálie, relax u moře nebo jezera (bude upřesněno). Večer odjezd zpět do ČR.

10.den (neděle 4. 8.)
Návrat do Českých Budějovic v neděli v dopoledních hodinách.


Ubytování: ve vlastních stanech v kempech v blízkosti Avignonu a kaňonu Verdon. Kemp v Avignonu se nachází na ostrově uprostřed řeky přímo proti historickému centru, cca 15 minut chůze či 5 minut přívozem k Papežskému paláci. V kempu je zdarma k dispozici velký bazén, sociální zařízení, obchůdek se základním vybavením a potravinami i restaurace. Vybavení kempu u kaňonu Verdon bude upřesněno.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autobusem s cyklovlekem
  • ubytování v kempech
  • průvodce
  • informační materiály
  • pojištění proti úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

  • ochutnávka a nákup proslulého vína v Châteauneuf-du Pape
  • případné vstupné do památek a muzeí (20 - 50 EUR dle výběru)
  • cestovní pojištění