Francie – Krásy Provence a Francouzské riviéry

poznání, města

Termíny:
13.6. - 20.6. 2020


9290 Kč


1. den - odjezd z Č. Krumlova, Č. Budějovic, Písku a Plzně v odpoledních hodinách, noční přejezd Německem.
2. den - ráno zastávka u římského akvaduktu Pont du Gard, který patří mezi největší a nejzachovalejší na světě. Prohlídka historického centra Avignonu (most a papežský palác), průjezd vápencovým pohořím les Alpilles a prohlídka středověkého trubadúrského střediska Les-Baux-de Provence. Nocleh.
3. den - dopoledne prohlídka Arles (římská aréna, kostel Saint Trophime, aj.), průjezd rezervací Camargue (plameňáci a polodivocí koně), prohlídka cikánského poutního městečka St. Marie de la Mer. Možnost koupání v moři nebo návštěva Aigues Mortes, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Nocleh.
4. den – dopoledne navštívíme filmaři oblíbenou skalní vesnici Gordes – kamenné městečko s podzemními prostorami paláce Saint Firmin. Dále uvidíme cisterciácké opatství Abbaye de Sénanque – dosud funkční mužský klášter zabývající se pěstováním levandule a výrobou medových produktů. Poté navštívíme vesnické seskupení typických kamenných praosídlení luberonských zemědělců Village des bories. Nocleh.
5. den – výlet do Mines de Bruoux – návštěva starých okrových lomů s podzemními prostorami až 12 m vysokých barevných chodeb, připomínající ponořené katedrály, rarita regionu Gargas. Dále Apt, což je živé městečko s tržním duchem staré římské obchodní křižovatky a pulsující současnosti. Kontrastem k němu bude výjezd do kopců nad Aptem a návštěva malebného kamenného ospalého Saignonu, s vůní bylin a barvami Provence. V kopcích se zastavíme i na komentovanou prohlídku rodinné levandulové destilerie Les Agnels. Přejezd na ubytování.
6. den - dopoledne návštěva francouzských Benátek - Port Grimaud a prohlídka známého letoviska St. Tropez. Odpoledne volno a koupání v moři. Nocleh.
7. den - zastávka v historickém městečku Antibes, kde kromě středověkého hradu navštívíme muzeum Pabla Picassa. Poté návštívíme středomořskou vesnici Eze a známou parfumerii. Noční přejezd do ČR. 8. den - dopoledne příjezd do Č. Budějovic a Č. Krumlova.

POZNÁMKA K CENĚ - uvedená cena je za osobu / 2lůžkový pokoj. Cena zájezdu za osobu / 3lůžkový pokoj je 8.990,-Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (5x ve 2 nebo 3lůžkovém pokoji v hotelu s vlastním příslišenstvím)
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné
  • cestovní pojištění (290,-Kč/pobyt)
  • stravování (5x snídaně za příplatek 800,-Kč)
  • pobytová taxa cca 6 EUR / pobyt