Francie, Monako – To nejlepší z Azurového pobřeží

poznání, města

Termíny:
16.9. - 20.9.2020


5690 Kč


Nice, Cannes, Antibes, Monaco

1. den - odjezd z Č. Budějovic v odpoledních hodinách.
2. den – ráno příjezd do Nice - prohlídka města s průvodcem: přístav, procházka romantickým starým městem. Uličky Nice Vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Na provensálském trhu budete moci ochutnat některou z místních specialit. V odpoledních hodinách možnost odpočinku a koupání na plážích u Anglické promenády. Pozdě odpoledne odjezd na ubytování.
3. den – prohlídka Cannes - zamíříme k Festivalovému paláci, kde jsou otisky dlaní slavných osobností. Nádherný pohled na město se nám naskytne, když vystoupáte na vrchol kopce Le Suquet - staré historické jádro města s kostelem a pozůstatky hradu. Nevynecháme ani procházku po slavné třídě de la Croisette, lemované zahradami, palmami, luxusními butiky a hotely. Na protější straně tohoto honosného bulváru se do nekonečna táhnou možná nejlepší písečné pláže Azurového pobřeží. Pro zájemce možnost výletu lodí na ostrov Sainte-Marguerite. Odpoledne návštěva staré řecko-římské osady Antibes. Dnes je to půvabné jachtařské městečko s řadou historických památek a zbytky původního opevnění. Uvidíte pozůstatky pevnosti Carré či zámek Grimaldi, někdejší rezidenci monacké panovnické rodiny, kde je dnes umístěno Picassovo muzeum.
4. den - dopoledne krátká zastávka a návštěva parfumerie v Éze – exkurze v muzeu a výrobně parfémů. Poté prohlídka Monaka – Oceanografické muzeum, park prince Alberta I. s vyhlídkou na Fontvielle, katedrála, parlament, knížecí palác. Vyhlídka na přístav, čtvrť Condamine, trať F1 a Casino. Odpoledne možnost koupání na plážích Larvotto. Večer odjezd směr ČR.
5. den – dopoledne příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (2x ve 2-3lůžkovém pokoji v hotelu s vlastním příslušenstvím)
  • služby průvodce
  • vjezd do Monaka

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné
  • cestovní pojištění
  • stravování (2x snídaně za příplatek 320,-Kč)
  • pobytová taxa (cca 2 EUR / pobyt)