Rakousko – Vysokohorská turistika v Hochschwabských Alpách

hory, poznání

Termíny:
8.8. - 9.8.2020


2690 Kč


1. den – odjezd z Č. Budějovic v 05.30 hod. Vydáme se ze sedla Seebergsattel (1.246 m) po hřebenové stezce plné závrtů, roklí a kamzíků, kolem vrcholů Krautgartenkogel (1.988 m), Severinkogel (2.038 m), Ringkarwand (2.014 m) a Hutkogel (2.035 m) až k chatě Schiestlhaus (2.153 m). Nocleh ve společné nocležně. Celková doba chůze cca 6 hodin. Možnost výstupu na vrchol Hochschwab (2.277 m).

2. den – přechod kolem vrcholu Hochschwabu. Sestup k bivaku Fleischer, odtud vede stezka do sedla Rauchtalsattel (2.109 m), kolem Stangewand a Grosser Beilstein přes Hundsböden k Hirschgrube. Poté jdeme přes dolinu Baumstall k Häusealm. Sestup od rozcestí u pastviny Häusealm (1.526 m) až na vyvýšeninu 970 m n. m., které vévodí západní stěna Messnerin. Pozoruhodností této stěny je velké skalnaté okno „Messnerinloch“. Závěrečný sestup do horské obce Tragöss-Oberort (793 m), kde se setkáme s autobusem. Celková doba chůze cca 7 hodin. Z obce Oberort možnost procházky k pozoruhodnému Grüner See. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.


Ubytování: nocleh na příjemné horské chatě Schiestlhaus uprostřed Hochschwabu. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku.

Stravování: doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatách. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě. 

Poznámka k ceně: člen Alpenverein jen 2460,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 1x ubytování v horské chatě v hromadné útulně
  • služby průvodce
  • informační materiály

Cena zájezdu nezahrnuje

  • stravu
  • cestovní pojištění