Maďarsko – Harkany - pobyt s výlety v ceně (NOVINKA)

Lázně, Objevování

Termíny:
27.5. - 31.5.2020, 24.9. - 28.9.2020


7190 Kč


Lázně Harkány chrání pohoří Villány před větry a vytváří téměř středozemní klimatické podmínky. Léčivá voda vyvěrá o teplotě 62°C a jako jediná na světě obsahuje síru v plynné podobě, která se 150x rychleji vystřebává a zrychluje tak látkovou výměnu uvnitř tkáně.

V pěkném parku lázní o rozloze 13 ha jsou k dispozici 2 termální bazény, 3 bazény na koupání, plavecký bazén, bazén pro děti. V hlavní budově lázní jsou bazény jacuzzi, vodní masáž, finské sauny. Teplota termální vody je cca 34-36°C, teplota sladké vody je cca 24-27°C. Léčí se zde nemoci pohybového ústrojí, gynekologické a kožní nemoci. Lázně jsou známé úspěšnou léčbou lupenky. Jsou nazývány „Rájem revmatiků“ a uznávány jako jedny z nejvíce účinných lázní na světě. Vstup dětí do 14 let je povolen pouze v doprovodu dospělé osoby a se souhlasem lékaře.

HOTEL LIDIA*** leží v centru Harkán cca 200 metrů od lázeňského areálu. Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC a fénem, kuchyňskou linkou s vařičem a ledničkou, TV/SAT, wifi a balkon nebo terasu. Dále má hotel k dispozici restauraci, výtah, místo na posezení a relaxaci, wellnes – sauna, infračervená kabina, aroma kabina, parní sauna, vířivka a fitness.

Program:
1. den – odjezd z Č. Budějovic a Třeboně v ranních hodinách, přejezd přes Rakousko do maďarského města Kalocsa – prohlídka muzea papriky, arcibiskupského paláce a pokladnice. Odjezd do lázeňského města Harkány, ubytování a odpolední koupání v lázních.

2. den – zastávka u hradu Siklós a v tradiční vinařské vesnici Villány, kde bude možnost fakultativní ochutnávky vína a nákupu. Prohlídka města Moháč, místa osudové bitvy r. 1526, památník. Návrat na ubytování a koupání v termálních lázních.

3. den – celodenní koupání v termálních lázních.

4. den – dopoledne prohlídka města Pecs (UNESCO) – mešita paši Kasima Gázima, bazilika Sv. Patery, křesťanský hřbitov atd. Odpoledne návrat a koupání v termálních lázních.

5. den – koupání v termálních lázních do 12.00 hod. Odjezd a na cestě zpět zastávka v městě Székesfehérvár – prohlídka korunovační katedrály sv. Štěpána. Poté odjezd do ČR. Návrat do Č. Budějovic v nočních hodinách.

Ceník:
- přistýlka do 13,99let: 6.590,-Kč
- 1 lůžkový pokoj: 9.190,-Kč

Lázně nabízejí slevy na vstup po 14.00 hod. nebo jen na vstup do venkovních termálních bazénů: cca 2.200 HUF / osoba / den, cca 1.600 HUF / senior 62+ / den.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování s polopenzí formou bufetu
  • všechny výlety
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • zapůjčení županu (za poplatek)
  • vstupy do objektů: cca 7.000 HUF
  • pobytovou taxu cca 1,6 EUR / osoba nad 18 let / noc – platba na místě
  • Vstupné do termálních lázní: cca 2.900 HUF / osoba / den, cca 2.400 HUF / senior 62+ / den