Kambodža – Chrámy, pláže, příroda a relax

Objevování, Poznání, Relax

Termíny:
25.10. - 8.11. 2024


63990 Kč


Program:
1. den - odlet z Prahy do Kambodži.

2. den - přílet do města Siem Reap. Ubytování 5 nocí v hotelu 3*.

3. den - prohlídka chrámového komplexu Angkor a jeho okolí, které je důkazem prastaré khmerské civilizace. Navštívíme opevněné město Angkor Thom, bývalou metropoli království Angkor (802-1432). Prohlídka jednoho z nejpozoruhodnějších chrámů tohoto dávného města – Bayon Temple (54 kamenných věží, z nichž každá je vyzdobena čtyřmi obličeji směřujícími do čtyř světových stran) a dalších architektonických skvostů. V podvečer prohlídka monumentálního Angkor Watu - největší a nejlépe dochovaný a nábožensky nejvýznamnější z chrámů v Angkoru, který zaujme návštěvníky svým rozsahem. Návrat na ubytování.

4. den - pokračování prohlídky Angkoru. Navštívíme chrám Ta Prohm Temple, původně buddhistický klášter, kde v době největší slávy žilo na 12 000 mnichů. Dnes jsou zdi tohoto komplexu prorostlé kmeny a kořeny mohutných stromů okolní džungle, čímž se řadí mezi nejfotografovanější turistickou atrakci celého areálu. Chrám je tak populární, že se zde natáčel i slavný film Tomb Rider. Dále navštívíme chrám Ta Som z 12. století a budeme pokračovat k Neak Pean, nádrži, která má představovat posvátné himalájské jezero, uprostřed je kulatý ostrůvek s chrámem. Konec dne bude patřit návštěvě chrámu Preah Khan. Návrat na ubytování.

5. den – pokračování v prohlídce jednotlivých chrámových komplexů, které jsou vsazeny do krajiny. Celá oblast je neuvěřitelně působivá. Možnost výletu i k místnímu vodopádu. Návrat na ubytování.

6. den – výlet podél plovoucí vesnice s jedinečným životním stylem, projížďka po jezeře Tonlé Sap. Odpoledne fakultativně návštěva velmi působivého Muzea války v Siem Reap, které dokumentuje nechvalně známe období Rudých Khmerů. Možnost také návštěvy Muzea khmerské civilizace a nočního trhu. Návrat na ubytování.

7.-8. den – přejezd do hlavního města Phnom Penhu. Prohlídka metropole. Komplex Královského paláce a Stříbrné pagody, Wat Phnom na uměle navršeném pahorku. Národní muzeum s uměleckými poklady kambodžské historie. Procházka po promenádě Sisowath na nábřeží Mekongu.

9. den – jízda kambodžskou krajinou mezi nekonečnými rýžovými políčky a plantážemi cukrových palem až do města Sihanoukville obklopeného překrásnými plážemi. Přejezd lodí na ostrov Koh Rong. Ubytování 4 nocí v hotelu 3*.

10.-13.den – pobyt na ostrově Koh Rong, který je téměř celý národním parkem, odpočinek a koupání v moři. Možné je zde půjčit si motorky a projet celý ostrov nebo se vydat na jeden z fakultativních výletů v NP. Také je v nabídce fakultativní šnorchlovací výlet lodí na okolní ostrovy s tyrkysovou vodou. Poslední den odjezd lodí na pevninu do přímořského letoviska Sihanoukwille. Možnost nákupů.

14. den – Přejezd do Phnom Penhu. Letecký návrat domů.

15. den – Přílet do Prahy.


Velikost skupiny je cca 15 osob.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 8.000,- Kč.

PŘÍPLATEK: 2.000,- Kč / osoba – na objednávky po 1.3.2024.

Cena zájezdu zahrnuje

 • letecká doprava Praha – Siem Reap, Phnom Penh - Praha včetně tax a palivových příplatků
 • všechny transfery a lodě dle programu
 • dopravu v Angkoru
 • 12x ubytování v hotelech 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 12x snídaně, průvodcuje Ing. Vladimír Rottner

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupní vízum do Kambodži (30 USD)
 • vstupné
 • 3denní vstupenku do Angkoru (cca 62 USD)
 • fakultativní výlety cca 50 USD
 • spropitné a jiné vedlejší výdaje