Maďarsko – Lázně Egerszalók ("Pamukkale")

Lázně

Termíny:
27.9. - 30.9.2018, 4.11. - 7.11.2018


7790 Kč


Městečko Egerszalók se nachází cca 6 km od města Eger a je známé nejen díky vínu, ale především díky pozoruhodnému termálnímu prameni, který vyvěrá z hloubky cca 420 metrů o teplotě 65-68 °C. Po úbočí kopce odtékající voda z pramene vytvořila solný kopec (usazeninu z vápence). Sirná, léčivá, termální voda je vhodná na léčení kloubních a revmatických bolestí, nemocí páteře, kostních zranění, deformací pohybového ústrojí a některých gynekolog. nemocí.
Exkluzivní termální a wellness lázně byly otevřeny v létě 2007 a jsou jedinečné v kraji se svými vícestrannými léčebnými a wellness službami na vysoké úrovni.
Bazény v lázních zaujímají vodní plochu 1900 m2 . Najdete zde celkem 17 bazénů venkovních a vnitřních (sedavý bazén s léčivou vodou, perličková koupel, bazény s různými atrakcemi, skluzavka, bazény pro děti), jacuzzi, tureckou perličkovou lázeň, svět sauny, aromatizované kabiny, parní lázeň, fitness, salón krásy (kosmetika, kadeřnictví, manikúra, pedikúra), restauraci se samoobsluhou, kavárnu a wellness-bar. V okolí lázní se postupně vytvářejí zelené sady, umělé jezero, stezky pro pěší a cyklisty.

Hotel SALIRIS RESORT**** je propojen s termálním areálem, 2 lůžkové pokoje (přistýlka pro dospělou osobu není možná – na dotaz rodinné pokoje, tj. dva 2 lůžkové pokoje propojené dveřmi, s možností přistýlky) mají vlastní sociální zařízení, fén, TV, telefon, mini-bar, k dispozici varná konvice, káva, čaj, klimatizace, každý pokoj má terasu s možností posezení. Snídaně i večeře je formou bufetu (v ojedinělém případě, když hotel není plně obsazen, může být večeře formou menu o 4 chodech).

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic a Třeboně v brzkých ranních hodinách přes Rakousko. Cestou zastávka v Budapešti – krásný výhled z Gelletrova vrchu. Ubytování v hotelu Saliris Resort****, odpolední návštěva lázní.

2. – 3. den – celodenní odpočinek v lázních. Možnost fakultativních výletů:
dopolední výlet do města Eger, večerní posezení v příjemném vinném sklípku (např. návštěva „ Údolí krásné paní “), možnost procházky městečkem s návštěvou
místního skanzenu (domy ve skalách).

4. den – dopoledne relaxace v lázních, odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.


Doplatek za jednolůžkový pokoj (na vyžádání): 1.480,- Kč / noc

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu s polopenzí formou bufetu
  • vstup do termálních lázní a fitness
  • zapůjčení županu
  • služby průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • připojení k Wi-Fi ve veřejných prostorách hotelu