Itálie – Toskánsko a Cinque Terre

Města, Poznání

Termíny:
7.5.-12.5. 2024, 21.8.-26.8. 2024, 25.9. - 30.9. 2024


8490 Kč


Program:
1. den – odjezd z Č. Budějovic ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.

2. den – slavná Pisa (UNESCO) – prohlédneme si Náměstí Zázraků, Dóm, Campo Santo a Baptistérium. Zájemci vystoupají na proslulou šikmou věž. Následuje středověká Lucca s mohutnými hradbami ukrývajícími historické centrum. Lucca nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí a galerií. Odpoledne po ubytování v Montecatini di Terme vyjedeme lanovkou (nebo možnost pěšího výstupu) do starobylého městečka Montecatini Alto, kde jsou nádherné výhledy.

3. den – dopoledne prohlídka malebného středověkého městečka San Gimignano (UNESCO), které proslavily historické rodové věže, šafrán a víno Vernaccia. Městu se přezdívá Manhattan středověku. Odpoledne prohlídka středověkého gotického klenotu městečka Sienna (UNESCO), kde jsou uličky, kostely a paláce, náměstí Piazza del Campo, které je považováno za nejkrásnější v Itálii, díky tvaru mušle, dále navštívíme nádherný gotický dóm. Návrat na ubytování.

4. den – přejezd do oblasti malebných romantických vesniček nad mořem NP Cinque Terre (UNESCO). Z obce Levanto pojedeme vláčkem do Monterosso a dále půjdeme některý z úseků nádherné trasy, kde jsou krásné výhledy na romantické zátoky a městečka u moře a skalnaté pobřeží. Případně možnost celodenního koupání v městečku Levanto. Návrat na ubytování.

5. den – celodenní návštěva Florencie (UNESCO) – města renesance s hlavním náměstím Piazza del Duomo a nádhernou dominantou – katedrála Santa Maria del Fiore nebo individuální prohlídky muzeí a galerií. Říká se, že až jedna třetina uměleckých pokladů Itálie se nachází právě ve florentských muzeích, galeriích a kostelech. Odpoledne procházka s výhledy. Večer odjezd do ČR.

6. den - návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.


POZNÁMKA K CENĚ:
Doporučená částka na vstupy cca 80 EUR.
1lůžkový pokoj za příplatek 900,-Kč
polopenze za příplatek 500 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 3x snídaně nebo polopenze
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • jízdné MHD cca 3,5 EUR
  • pobytovou taxu cca 3 EUR / pobyt
  • vstupné do NP Cinque Terre včetně vlaků cca 18,20 EUR