Rakousko – Korutany - lanovky a vstupy v ceně

Hory, Poznání

Termíny:
10.6. - 14.6. 2021


9390 Kč


Program:
1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Zastávka ve městě Spittal an der Drau, kde se podíváme k jedné z nejkrásnějších renesančních staveb v Korutanech – zámku Porcia, který se nachází v místním parku. Odpoledne vyjedeme kabinovou lanovkou až na impozantní vrchol Goldeck (2.142 m), odkud je panoramatický výhled. Přejezd na ubytování.

2. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou v Innerkremsu do výšky 2.000 m. Krásné výhledy, poté jízda po panoramatické cestě Nockalmstrass s krásnými vyhlídkovými zastávkami. Koupání v termálních lázních Römerbad v Bad Kleinkirchheimu (cca 20 EUR / 3 hod.). Návrat na ubytování.

3. den – výlet do soutěsky Raggaschlucht v údolí Mölltal. Procházka po dřevěných chodnících jednou z nejkrásnějších alpských skalních propastí s několika vodopády na řece Ragga. Dále pak procházka u nejvýše položeného korutanského jezera Weissensee s průzračnou vodou až do hloubky 6ti metrů.

4. den – dopoledne možnost prohlídky hradu Hochosterwitz jednoho z největších v Evropě, který má 14 bašt a věží (s kartou sleva). Poté procházka v soutěsce Tscheppaschlucht s množstvím můstků upevněných ve skalách, odkud budete vidět vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel odkud jsou krásné výhledy na jezero Wörthersee a okolní hory .

5. den – plavba lodí po Millstätter See. Přejezd do Katschbergu, výjezd lanovkou na vrchol Aineck (2.220 m). Krásné výhledy a lehká procházka. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.


Změna programu vyhrazena dle odstávek lanovek.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v hotelu 4* s polopenzí formou bufetu
  • Korutanskou kartu – zdarma vstupy a lanovky
  • které jsou uvedeny v programu
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné nad rámec Korutanské karty
  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu cca 3 EUR / osoba / noc