Rakousko – Krásy Korutan - lanovky a vstupy v ceně

Hory, Poznání

Termíny:
8.9. - 12.9. 2021


9250


...pro ty, koho Korutany učarovaly

Program:
1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Výjezd lanovkou na vrchol Gerlitzen (1.911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy na jezero. Lehká turistika. Odpoledne odpoči - nek u malebného korutanského jezera Ossiacher See nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře. Ubytování.

2. den – odjezd do Flattachu, kde vyjedeme lanovkou Mölltaler Gletcher až do výšky 2.800 m, odkud jsou krásné rozhledy na vrcholy NP Vysoké Taury. Možnost pěší turistiky nebo sjezd lanovkou zpět do údolí. Odpoledne přejezd do Mallnitzu, kde vyjedeme lanovkou Ankogel do výšky 2.620 m, pěší výstup na vyhlídku do výšky 2.700 m. Návrat na ubytování.

3. den – odjezd k unikátním jeskyním Obir Tropsteinhöhlen. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel. Z výšky 100 metrů své návštěvníky potěší úžasným pohledem na panorama Alp a jezero Wörthersee. Prohlídka malebného městečka Maria Wörth a možnost plavby po nejkrásnějším korutanském jezeře Wörthersee (s kartou cca 12 EUR) nebo možnost koupání.

4. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka Bad Kleinkirchheim na Kaiserburg (2.055 m). Odtud nenáročný výstup na vrchol Wöllaner Nock (2.145 m) nebo návštěva lázní Sv. Kateřina (cca 20 EUR / 3 hod.). Odpoledne oblast Millstätter See.

5. den – prohlídka Gmündu (Starý a Nový zámek, příp. muzeum Porsche). Přejezd do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Výjezd autobusem vysokohor - skou silnicí Malta Hochalmstrasse k obrovské přehradě Kölnbreinsperre, v nadmořské výšce 1.933 m s vyhlídkovou lávkou Airwalk, ze které si můžete užít dechberoucí výhledy do dvouset metrové hloubky. Výhledy na ledovce Tauernských Alp. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Změna programu vyhrazena dle odstávek lanovek.

POZNÁMKA K CENĚ:
1lůžkový pokoj - 10650,-Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v hotelu 3* s polopenzí
  • Korutanskou kartu – zdarma vstupy a lanovky
  • které jsou uvedeny v programu
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné nad rámec Korutanské karty
  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu cca 2,5 EUR / noc