Německo, Rakousko – Okruh Německem a Rakouskem

Objevování, Poznání

Termíny:
28.5. - 30.5. 2021, 11.6. - 13.6. 2021, 6.8. - 8.8. 2021, 10.9. - 12.9. 2021


3990,-Kč


Program ve spolupráci s CK Osvěta:
1. den - odjezd z Prahy, Č. Budějovic v ranních hodinách. Dopoledne prohlídka městečka Mondsee. Poté přejezd do oblasti Salzburku, návštěva Berchtesgadenu a známého „Hitlerova Orlího hnízda“ umístěného v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastávka u nedalekého jezera Königsee a ve známém turistickém městečku Lofer. Odjezd na ubytování do hotelu, večeře, nocleh.

2. den - po snídani krátká návštěva místní mlékárny Pinzgau s ochutnávkou místních sýrů. Možnost nákupu. Dále návštěva známého údolí Kaprunner Tal, kde se nachází mohutné přehradní dílo dvou vodních jezer a třech přehrad až ve výšce 2.040 m n. m.. Cesta vede tunely, horskou krajinou, místními autobusy a největším, otevřeným výtahem světa pro 185 osob jedoucím po svahu. Shlédnete zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Program pokračuje soutěskou Sigmund – Thun Klamm, kterou vytvořila po století říčka vytékající z Klammského jezera. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu, po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Poté odjezd do romantického údolí Vysokých Taurů s mohutnými Krimmelskými vodopády. Procházka podél překrásných kaskád vodopádů řeky Aache (3,5 km, je možné použít i místní minibus). Při návratu na ubytování krátká návštěva městečka Zell am See - s malebným jezerem. Ubytování, večeře, nocleh.

3. den - po snídani odjezd přes krásné rakouské vesničky romantickou přírodou k horskému jezeru Gosausee pod ledovcem Dachstein, procházka u jezera nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky. Dále návštěva městečka Hallstatt, ležícího nad stejnojmenným jezerem. Po prohlídce návrat do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.


POZNÁMKA K CENĚ:
Cena platná za osobu v pokoji se společným sociálním zařízením. Cena za osobu v pokoji s vlastním sociálním zařízením 4790,- Kč.
Doporučená částka na vstupy, lanovky cca 70 EUR.
Příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč.

ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2021 – 10%.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu (nebo depandanci) s polopenzí
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné