Maďarsko – Balaton a lázně v okolí

Města, Poznání, Relax

Termíny:
15.9. - 19.9. 2024


7590 Kč


Program:
1. den - odjezd z Č. Budějovic, Třeboně v ranních hodinách. Příjezd do “hlavního města” Balatonu - Keszthely se zámkem rodiny Festetics Helikon, třetí největší a nejkrásnější aristokratická budova Maďarska. Zastávka u zříceniny hradu Szigliget, poté přejezd do jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Badascony, ochutnávka vín místních vinařů s jedním z nejhezčích výhledů na Balaton. Odjezd na ubytování.

2. den – přejezd do Veszprému – města královen a sídla uherských králů ve středověku. Odjezd do Balatonfüred, prohlídka nejstaršího lázeňského letoviska Balatonu, kde si stavěli vily proslulé osobnosti 19. století. Procházka po klasicistní kolonádě z roku 1800 vybudované přímo nad Kossuthovým pramenem. Odpoledne relaxace ve wellness hotelu nebo možnost koupání v jezeře Balaton.

3. den – návštěva lázeňského města Tapolca, které je známé podzemním jezerem a lázněmi v jeskyni. Prohlídka historického centra města a koupání v lázních (cca 4.800 HUF / 4 hod.). Odpoledne možnost lehkého výstupu na vrch Haláp (358 m n.m.), odkud je krásný kruhový výhled do krajiny.

4. den – návštěva poloostrova Tihany s výhledem na Balaton, proslulé opatství s kryptou Ondřeje I., vnitří jezero. Z Tihany plavba lodí po jezeře do Siofoku, kde navštívíme zážitkové termální lázně Galerius (cca 2.500 HUF / 3 hodiny).

5. den – po snídani odjezd, cestou zastávka v městě Hevíz u největšího termálního jezera v Evropě, možnost koupání (4.500,- HUF / 3 hod.). Odjezd do ČR, příjezd ve večerních hod.

TermínOsobaDítě 6-13,99letDítě do 5,99let1lůžkový pokoj
15.9. - 19.9.7.590,- Kč5.490,- Kč2.990,- Kč10.390,- Kč

Ubytování v DANUBIUS HOTEL ANNABELLA BEACH RESORT***+, který se nachází v Balatonfüred na slavné promenádě u jezera. Je vybaven vnitřním a venkovním bazénem, saunou a soukromou pláží, Wi-Fi. Všechny pokoje mají TV, koupelnu, WC, minibar a balkon.

Cena zájezdu zahrnuje

  • autobusová doprava
  • 4x ubytování v hotelu s polopenzí (bufet)
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu cca 1,80 EUR / noc
  • vstupné do objektů
  • plavbu lodí