Česká republika, Německo – NP Česko - Saské Švýcarsko

Hory, Poznání

Termíny:
13.5. - 16.5. 2021, 4.9. - 7.9. 2021


4190 Kč


Program:
1. den
– odjezd z Č. Budějovic a Prahy v ranních hodinách. Příjezd na Mezní louku, odkud půjdeme na pěší výlet k Pravčické bráně a do Hřenska. Odpoledne nás lodníci provezou Divokou a Edmundovou soutěskou říčky Kamenice. Následovat bude večerní prohlídka loupežnického hradu Šaunštejn. Příjezd na ubytování, večeře.

2. den – příjezd do Saského Švýcarska na Bastei – jedinečný přírodní útvar s kamenným labyrintem plným roklí a strží, které jsou přemostěny lávkami a odkud je pěkný výhled na Labe, sestup do lázeňského městečka Rathen a poté výstup na tabulovou horu Lilienstein s nádhernými výhledy.

3. den – v Saském Švýcarsku vystoupíme (možno i výtahem) na tabulovou horu Königstein, kde si prohlédneme opevněné vojenské město. Zastávka v lázeňském městečku Bad Schandau. Odpoledne přejezd do obce Hinterhermsdorf. Pěší turistika v okolí soutěsky Kirnitzsch-klamm, kde návštěvníky vozí lodičky.

4. den – odjezd do Jetřichovic – procházka po vyhlášených vyhlídkách Mariina skála a Vilemínina stěna. Zastávka u čedičových varhan u Kamenického Šenova a u skalního hradu Sloup. Návrat ve večerních hodinách.


POZNÁMKA K CENĚ:
Doporučená částka na vstupy cca 25 EUR a 300,- Kč.
1lůžkový pokoj + 600,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování s polopenzí
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu cca 60,- Kč
  • vstupné