Česká republika, Německo – Krušné hory - Hornická krajina UNESCO - NOVINKA

Hory, Poznání

Termíny:
30.7. - 1.8. 2021


2990 Kč


Kadaň, Klášterec nad Ohří, Boží Dar, Jáchymov, důl Mauritius, Klínovec, Ostrov nad Ohří, hrad Loket, zámek Nebílovy

Program:
1. den
- odjezd v ranních hodinách do bývalého královského města Kadaně, prohlídka historického centra a poté přejezd do Klášterce nad Ohří – prohlídka města a zámku. Odpoledne výjezd na hřebeny Krušných hor do německého střediska Oberwiesenthal pod horou Fichtelberg. Přejezd do nejvýše položené obce v Čechách – Božího Daru, v minulosti proslulého těžbou stříbra. Ubytování.

2. den - po snídani odjedeme do Hornické krajiny Abertamy zapsané na seznamu UNESCO, kde se seznámíme s historií těžby stříbra a cínu, zastavíme se v části zvané Hřebečná s nejslavnějším krušnohorským cínovým dolem Mauritius, kde budeme mít možnost navštívit prohlídkovou štolu Kryštof. Zastavíme se v městě Jáchymov s unikátními radonovými lázněmi. Přejezd k lanovce, která nás vyveze na nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec (1.244 m) (možný přejezd busem). Pěšky sejdeme do Božího Daru a možnost procházky v přírodní rezervaci Božidarské rašeliniště.

3. den - po snídani odjezd do Ostrova nad Ohří – prohlídka centra s náměstím a radnicí, včetně areálu Posvátného okrsku – komplex budov bývalých piaristů s kaplí Sv. Anny a pohřebním mauzoleem vévodů. Přejezd do města Loket a prohlídka stejnojmenného královského hradu nad řekou Ohří. Při cestě zpět prohlídka barokního zámku Nebílovy. Návrat ve večerních hodinách.


Ceník:

TermínOsobaDítě 10-14,99letDítě do 9,99let1lůžkový pokoj
30.7. - 1.8.2990 Kč2690 Kč2490 Kč3290 Kč

Doporučená částka na vstupy: cca 700,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu 3* v pokoji s vlastním příslušenstvím
  • 2x polopenzí
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • pobytovou taxu (cca 44,- Kč)