Kanárské ostrovy – Tenerife - pohodově i zážitkově - NOVINKA

Města, Poznání, Hory, Relax

Termíny:
30.4. - 7.5. 2021, 5.11. - 12.11. 2021


32490 Kč


Program:
1. den – odlet z Prahy na Tenerife, ubytování.

2. den – prohlídka bývalého hlavního města La Laguna (UNESCO) s typickou kanárskou architekturou. Lehká procházka v přírodě a odpoledne prohlídka krásného města La Orotava s malebným historickým centrem, zahradami a katedrálou. Možnost koupání.

3. den – celodenní výlet do NP Las Caňadas (UNESCO). V případě pěkného počasí výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide (3.718 m.n.m.) a turistika po vyhlídkách na Tenerife a okolní ostrovy. Přejezd autem k turistickému okruhu La Catedral, kde jsou překrásné skalní útvary.

4. den – celodenní výlet na poloostrov Anaga. Příjezd do vesnice Chamorga, odkud se vydáme na pěší okruh vavřínovými lesy pohoří Montanas de Anaga až k majáku Faro de Anaga. Odpoledne přejezd na nejvyhledávanější pláž Playa de Las Teresitas se zlatým saharským pískem. Koupání.

5. den – relaxace u moře nebo procházka historickým centrem Puerto de la Cruz, návštěva botanické zahrady, možnost koupání na vulkanické pláži nebo koupání v přímořských bazénech s gejzíry Lago Martánez. Další možnost je návštěva vyhlášeného Loro Parku – botanická a zoologická zahrada, kde je možné vidět vystoupení kosatek.

6. den - odjezd do horské vesničky Masca, obklopené horským masivem Teno, která je jednou z největších atrakcí ostrova. Odtud možnost středně náročné túry soutěskou Barranco de Masca, která vede až na pobřeží k pláži Playa de Masca, možnost koupání. Poté návrat soutěskou zpět nebo fakultativně plavba lodí, podél strmých až 900 m vysokých útesů, do městečka Los Gigantes. Možnost koupání.

7. den – okružní túra k zajímavým útvarům Paisaje Lunar „měsíční krajina“, jedinečná sopečná formace, kterou neuvidíte nikde jinde na ostrovech. Všude kolem jsou nádherné výhledy na Teide a pobřeží Atlantiku.

8. den – individuální volno dle odletu z Tenerife, přílet do Prahy


Zájezd je pro všechny věkové kategorie. Každý den budou pořádané výlety, ale pokud nebudete mít chut jet a budete chtít relaxovat, bude to možné buď na některé z pláží nebo u hotelového bazénu. Velikost skupiny je cca 16 osob.

Doporučená částka na vstupy: cca 50 EUR

Cena zájezdu zahrnuje

  • letecká doprava Praha – Tenerife – Praha včetně všech tax a palivových příplatků
  • transfer na hotel
  • přeprava po ostrově autem
  • ubytování v hotelu 4* s polopenzí
  • všechny výlety s průvodcem (Vladimír Rottner)

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • lanovka