Laos – Pohádka Dračí země - NOVINKA

Poznání, Města, Hory

Termíny:
24.11. - 6.12. 2021


67750 Kč


Program:
1. den - odlet z Prahy do Laosu.

2. den - přílet do hlavního města Vientiene. Prohlídka chrámu Wat Ong Teu místo bylo využíváno pro náboženské účely od 3. století. Je jedním z nejdůležitějších chrámů Laosu. Chrám Wat Chantabuli s bronzovou sochou sedícího Buddhy. Prohlídka muzea jednoho z nejznámějších producentů kávy Sinouk Coffe Pavilion.

3. den - krátký přelet do Pakse. Přejezd na druhý břeh Mekongu k chrámu Wat Phou Salao jemuž dominuje velký zlatý Buddha. Dechberoucí výhledy při západu slunce.

4. den - plavba luxusní lodí po řece Mekong s welcome drinkem a obědem na lodi. Prohlídka královského sídla Wat Phou z ankhorského období (UNESCO) je zlatým hřebem návštěvy Laosu. Servírovaná večeře na lodi při západu slunce.

5. den - plavba lodí k chrámu skrytého v džungli Oum Muong. Oběd na lodi. Plavba na jih podél ráje 4.000 ostrovů. Odpoledne návštěva místní vesnice a první seznámení s kulturou zdejších obyvatel. Večeře na lodi.

6. den - ráno přestoupíme na malou loďku a poplujeme podél Khone Island, francouzské železnice a Det Island. Nádherné scenérie. Oběd v rybí restauraci. Odpoledne tyrkysové vodopády Pha Pheng. Návrat do Pakse.

7. den - přelet zpět do Vientiene. Prohlídka chrámu Haw Pha Kaeo proslulého smaragdovou sochou Buddhy. Wat Si Muang, chrám se strážným duchem Vientiene sloužil k náboženským účelům již před 1.000 lety.

8. den - panoramatická cesta k rýžovým polím do Van Vieng. Odpoledne hodinový let balonem nad úchvatnou krajinou. Odpočinek.

9. den - náročnější přejezd do Luang Prabang. Návštěva tradiční textilní dílny Ock Pop Tok Living Craft Centre. Možnost ochutnat čaj z trusu bource morušového. Prohlídka nočního řemeslného trhu. Tržiště je jedním z největších lákadel. Společná večeře v baru Utopia - autentický podnik s výhledem na Mekong.

10. den - za úsvitu Alms Giving Ceremony - procesí mnichů, kteří budou obdarováni almužnou. Procházka podél nábřeží okolo královského paláce a Wach Choum Kong k rannímu trhu je fascinující podívanou. Prohlídka kláštera Wat Mai Suwannaphumahan. Nejstarší a nejkrásnější chrám Wat Xieng Thong. Odpoledne poplujeme lodí přes Mekong k Wat Longkhun, kde lungprabanští králové čekali na korunovaci. Návštěva vápencové jeskyně.

11. den - přejezd do NP Nam Khan River, návštěva centra na ochranu slonů. V džungli se setkáme se slony a naučíme se s nimi komunikovat. Seznámíme se i s kulturou mahutů. Po obědě plavba lodí k vodopádu Tad Sea Waterfall.

12. den - návštěva starožitnictví Pathana Bouba Antique, staré francouzské sídlo skrývající nejeden poklad. Luang Prabang Artisan - dřevěný dům s řemeslnými výrobky, starý 100 let. Odpoledne možnost navštívit tradiční bylinné lázně nebo masáže.

13. den - odlet do Prahy


Velikost skupiny je cca 14 osob. 

Cena zájezdu zahrnuje

 • letecká doprava Praha - Vientiene, Luang Prabang – Praha, včetně storno pojištění letenek
 • zpáteční vnitrostátní letenka Vientiene – Pakse
 • ostatní transfery
 • 9x ubytování v hotelech 3-4* se snídaní
 • 2x ubytování na lodi
 • 3 denní plavbu luxusní lodí po Mekongu včetně všech výletů a plné penze
 • let balónem nad Van Vieng
 • výlet do NP Nam Khan River včetně návštěvy centra na ochranu slonů a oběda
 • česky hovořící průvodce po celou dobu zájezdu (Peter Korbuly)

Cena zájezdu nezahrnuje

 • vstupné na ostatní památky a aktivity
 • ostatní stravování
 • cestovní pojištění