Japonsko – Tajemství dálného východu - NOVINKA

Města, Poznání, Hory

Termíny:
7.10. - 18.10. 2021


88900 Kč


Program:
1. den - odlet z Prahy do Japonska.

2. den - přílet do Osaky. Ubytování a aklimatizace, fakultativně společná večeře.

3. den – odjezd do středověkého města Nara, které je kolébkou buddhismu a kaligrafie. Svatyně Kasuga Taiša s cestou lemovanou lucernami a s krotkými jelínky Sika. Chrám Tódaidži s 15m vysokou sochou Buddhy. Ubytování Nara.

4. den – městečko Uji, které je kolébkou pěstování čaje v Japonsku. Čajové plantáže, chrám Bjódoin zrcadlící se v jezeře, návštěva některého ze starobylých čajových obchůdků spojených s ochutnávkou čaje. Ubytování Nara.

5. - 6. den – Kyoto - nejkrásnější ochutnávka starého Japonska. Město bohatých šógúnů, vlivných mnichů, tajuplných gejš a statečných samurajů. Klášter čisté vody Kijomizudera. Čtvrť Higašijama, nejkrásnější ve městě. Procházka po slavném trhu starožitníků. Večer návštěva proslulé čtvrti luceren Gionu a čekání na gejši. Druhý den slavný zlatý pavilon Kinkakudži, chrám Ryoanji a bambusový háj. Ubytování Kyoto.

7. den – Eiheiji - klášter zenového buddhismu založený v roce 1244. Zenové meditace Sanro pod vedením zen mastera dogena. Prohlídka kláštera. Možnost účastnit se obřadů, tradiční večeře mnichů. Spaní v Zen village.

8. den – Kanazawa - jedno z nevýznamnějších měst období Edo pod vládou buddhistické sekty Džódo. Město je proslulé výrobou hedvábí a keramiky. Návštěva jedné z nejkrásnějších japonských zahrad Kenrokuen. Východní čtvrť Higaši Čaja, zábavní čtvrť Gejš s návštěvou jednoho z domů. Ubytování Kanazawa.

9. den – Jamanouči - lázeňské městečko s kouzelnou atmosférou. Džigokudani Monkey park - makaci koupající se v horkých pramenech. Odpoledne relax v japonských lázních onsen. Spaní v tradičních riokanech s typicky japonskou večeří.

10. den – Nikkó - horské městečko proslulé výrobou samurajských mečů. Posvátný most Šinkjó, chrám Rinnódži, nenáročný trek k 97m vysokému vodopádu Kegon no Taki. Jedno z nejkrásnějších míst Japonska. Ubytování Nikkó.

11. den – Tokyo - chrámový komplex v Sensódži. Hama Rikyú - jedny z nejkrásnějších zenových zahrad. Večer procházka po nechvalně proslulé zábavní čtvrti Kabukičó. Ubytování Tokyo.

12. den – Tokyo - odpočinek před odletem, poslední společný oběd. Odlet do ČR.


Velikost skupiny je cca 14 osob.

Pojeďte poznat buddhistické kláštery, zenové zahrady, čajové plantáže a dech beroucí přírodu, kde na cestě potkáme gejši, samuraje, ale hlavně průvodcovat bude česky hovořící průvodce dlouhodobě žijící v Japonsku pan Peter Korbuly.

Cena zájezdu zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha - Osaka, Tokyo - Praha, včetně storno pojištění letenky
  • Japan Rail Pass - jízdenka na rychlovlaky a shinkanzeny (v hodnotě cca 10.000,- Kč)
  • ostatní dopravu
  • 8x ubytování se snídaní v kategorii 3* a 4* na atraktivních místech
  • 1x ubytování v riokanech v Jamanouči s lázněmi onsen a typickou večeří v japonském stylu
  • 1x ubytování v Zen village v japonském stylu s lázněmi onsen
  • celodenní program v klášteře zenového buddhismu Eiheiji - účast na ranní bohoslužbě, prohlídka chrámu, zenová meditace pod vedením mnichů, vegetariánská strava
  • vstupné na všechny památky a aktivity spojené s programem

Cena zájezdu nezahrnuje

  • ostatní stravování
  • cestovní pojištění