Česká republika – Krásy Děčínska a Teplicka

Hory, Poznání

Termíny:
22.7. - 24.7. 2022


3290 Kč


... zámek Duchcov, klášter v Oseku, vyhlídka Komáří hůrka, Tiské stěny, Děčínský Sněžník, Teplice a hrad Střekov

Program:

1. den – odjezd v ranních hodinách do Duchcova, prohlídka stejnojmenného zámku, kde trávil část života slavný svůdník a dobrodruh G. Casanova. Přejezd do Oseku a prohlídka kláštera – kostel Nanebevzetí Panny Marie, křížová chodba a kapitulní síň konventu. Odpoledne přejezd do hornického města Krupka a výjezd busem na vyhlídku Komáří Hůrka (808 m). Procházka na česko – německém pomezí u obce Altenberg. Odjezd na ubytování.

2. den – po snídani odjezd do CHKO Labské pískovce. Procházka okruhy Tiských stěn (malý cca ¾ hod, velký cca 1,¼ hod.), kde krajina tvoří malebné městečko pískovcových skal. Přejezd pod Děčínský Sněžník, což je nejvyšší vrchol CHKO (723 m). Výstup na stolovou horu s turistickou chatou a rozhlednou, odkud je kruhový výhled (okruh cca 5 km). Přejezd do Děčína, prohlídka města a vycházka na Pastýřskou stěnu, což je romantická napodobenina hradu, odkud jsou nádherné výhledy na město a řeku Labe. Návrat na ubytování.

3. den - po snídani procházka Teplicemi, které jsou nejstaršími lázněmi v Česku, přezdívanými „malá Paříž“. Projdeme se lázeňskými zahradami s kašnami a Zámeckým náměstím s morovým sloupem od M. B. Brauna a zastavíme u radonového pramene Pravřídlo. Odpoledne návštěva romantické zříceniny hradu Střekov, která se tyčí nad řekou v Ústí nad Labem. Návrat ve večerních hodinách.


POZNÁMKA K CENĚ: Příplatek za jednolůžkový pokoj +400,-Kč.

Doporučená částka na vstupy: cca 380,-Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu 3* s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu (cca 50,- Kč), vstupné