Itálie – Sardinie pohodově i zážitkově

Relax, Hory, Poznání

Termíny:
21.9. - 28.9. 2024


35490 Kč


Program:
1. den – odlet z Prahy na Sardínii, odjezd na ubytování do letoviska Cala Gonone.

2. den - pěšky vyrazíte kolem pobřeží a přibližně po 2 hodinách dorazíte na jednu z nejkrásnějších pláží Cala Luna, koupání a odpoledne buď pěšky zpět nebo možnost fakultativně jízdy lodí. Případně možnost fakultativního lodního výletu k pobřežní vápencové jeskyni Grotta del Blue Marino. Večer návštěva letoviska Cala Gonone.

3. den – celodenní relax na pláži nebo několikahodinový náročnější výlet do hlubokého vápencového kaňonu Goroppu v pohoří Supramonte. Do soutěsky můžete sestoupit buď pěšky nebo se můžete za poplatek nechat odvést jeepy. Případně můžete jednu cestu absolvovat pěšky a zpět si vzít jeep. Cesta kaňonem vede mezi balvany, kolmými stěnami a úzkými průchody, prohlídka však stojí za to. Je to jedna z největších zajímavostí Sardínie.

4. den – celodenní odpočinek na pláži nebo fakultativní výlet na nejvyšší horu ostrova Punta La Marmora – 1833 m. Pěší okruh na cca 5 hodin.

5. den – dopoledne prohlídka jeskyně Ispinigoli, která se pyšní 38 metrů vysokým stalagnátem, který je jedním z největších na světě. Přejezd na sever ostrova. Po cestě prohlídka středověkého města a strážního hradu Posada, odkud jsou krásné výhledy. Dále návštěva archeologického parku nuraghského osídlení San Pietro. Ubytování v oblasti města Palau.

6. den – prohlídka vojenské pevnosti z 19. století Fortezza di Monte Altura. Poté přejezd na smaragdové pláže u Isola Isuledda, možnost koupání nebo procházky po ostrově spojeném s pevninou písečným náspem. Odpoledne přejezd na poloostrov Capo Testa. Procházka k majáku a po útesech, ze kterých je vidět až na sousední ostrov Korsika. V podvečer navštěva skalního útvaru Capo d´Orso neboli Medvědí kopec, odkud jsou krásné výhledy do okolí.

7. den – celodenní relax u moře nebo možnost fakultativního výletu na souostroví La Maddalena, které je jedním z nejkrásnějších míst této oblasti. Souostroví je národním parkem a při plavbě uvidíte bizarní útesy i překrásná zákoutí omývaná azurovým mořem.

8. den – návštěva Smaragdového pobřeží a jeho nejoblíbenějšího letoviska – luxusního přístavu Porto Cervo. Odjezd na letiště a odlet do Prahy.


POZNÁMKA K CENĚ:
1lůžkový pokoj za příplatek 3.500,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje

 • letecká doprava Praha – Sardínie – Praha
 • transfer na hotel (ubytování na 2 místech)
 • přeprava po ostrově tranzitem
 • ubytování v hotelu
 • 7x polopenze formou bufetu včetně vody, piva a vína při večeři
 • plážový servis
 • základní výlety s průvodcem (Ing. Vladimír Rottner)

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné
 • lodní lístek
 • fakultativní výlet lodí a na nejvyšší horu