Kolumbie – Příroda, města a památky Kolumbie - NOVINKA

Města, Hory, Poznání

Termíny:
7.2. - 21.2. 2025


85900 Kč


1. den - odlet z Prahy do Kolumbie. Přílet do Bogoty a odjezd na ubytování do hotelu.

2. den - celodenní prohlídka jednoho z nejvýše položených hlavních měst světa. Nachází se ve výšce cca 2.600 m n. m. Procházka po Bolívarově náměstí a prohlídka malebné čtvrti La Candelaria. Výjezd lanovkou na posvátný klášter Monserrat do výšky 3.150 metrů. Po té lanovkou zpět nebo pěší sestup do centra města a možnost návštěvy některého z četných muzeí. Návrat na ubytování.

3. den - ráno přelet do Pereiry. Odjezd do nejvýznamnější oblasti kávovníkových plantáží „Eje cafetero“ do malebného městečka Salento, které je vstupní branou do NP Los Nevados. Ubytování a relax po cestě.

4. den - výlet do Cocora, kde navštívíme oblast voskových palem, které dorůstají ve velké nadmořské výšce až do 70 m a jsou národním stromem Kolumbie. Turistika v oblasti s výhledy na 5tisícové vrcholy hor překrásným údolím peřejnatého potoka, přes dřevěné lávky. Možnost okružního treku na 4 hodiny s výhledy. Návrat na ubytování.

5. den - zastávka na kávu v koloniálním městečku Filandia, kde je možnost vystoupat na vyhlídkovou věž, která poskytuje krásný kruhový výhled na neuvěřitelné hory a údolí kolem. Přejezd k termálním pramenům v Santa Rosa de Cabal, kde je peřejnatý vodopád a pod ním termální prameny obklopené úžasnou přírodou. Koupání a poté ubytování.

6. den - přejezd do horského města Manizales. Prohlídka města, které je vystavěné na několika terasách a rozdíl mezi dolní a horní částí města je téměř 500 výškových metrů, takže v městě se jezdí jako mhd lanovkou. Návštěva katedrály, kam se dá vystoupat do nejvyšší věže a odkud je dechberoucí výhled na celé město i okolní hory. V podvečer procházka na vyhlídkové místo oblíbené místními, kde můžete ochutnat kolumbijské speciality. Ubytování.

7. den - celodenní výlet do NP Los Nevados pod činnou sopku Nevado del Ruis 5.321 m. Cesta vede ve výšce kolem 4.000 m n.m., odkud lze pozorovat blízký vulkán a okolní hory. Hodinový sestup do údolí, kde vyvěrají termální prameny přímo do potoka a je možné se v nich vykoupat. Kolem velkých vodopádů jízda zpět na ubytování.

8. den - v oblasti jsou všude kávovníkové plantáže, celá lokalita byla zapsána v roce 2011 na seznam UNESCO, proto návštěva jedné farmy, kde bude možnost seznámit se s procesem pěstování sklizně a zpracování tohoto černého zlata. Odpoledne lze navštívit botanickou zahradu a večer si užít siestu s drinkem v baru s výhledem na západ slunce z vyhlídkové plošiny. Návrat na ubytování.

9. den - odlet z Pereiry do Santa Marty a transfer do přímořského letoviska El Rodadero. Ubytování a poté možnost prvního koupání v Karibiku.

10. - 11. den - možnost celodenního koupání nedaleko hotelu nebo fakultativní možnost výletů na jednu z pláží v mořském NP Tayrona, kde je krásná příroda a průzračná voda vyzývající ke šnorchlování. Odpoledne návrat na ubytování. Večerní návštěva historického centra města Santa Marta.

12. den - celodenní výlet do vesnice Minca, kde se vydáme džunglí cca 4 km k překrásné kaskádě vodopádů a tůní, kde místní ochránci přírody vkusně zakomponovali lávky, vyhlídky, kavárnu a další zařízení do rozkvetlého areálu. Odpoledne možnost koupání a večeře při západu slunce na pláži ve městě Taganga. Návrat na ubytování.

13. den - přejezd do města Cartagena de Índias (UNESCO), o kterém se říká, že je nejkrásnějším městem na pobřeží Karibského moře. Bylo založeno v roce 1533 a bylo jedním z prvních měst Nového světa a nejdůležitějším španělským přístavem v Karibiku. Město napadli několikrát piráti, proto zde bylo vystavěno 11 km kamenných hradeb, po kterých se dá procházet. Je zde mnoho zachovaných památek koloniální minulosti.

14. den - dopolední procházka historickým jádrem, kde budete obdivovat vznešené paláce, parky, výstavné balkony, pevnost, katedrálu a další. Odpoledne odlet do ČR.

15. den - přílet do Prahy.


Ceník:

TERMÍNOsoba1lůžkový pokoj
7.2. - 21.2. 202585.900,- Kč+9.000,- Kč


Cena zájezdu zahrnuje

 • letecká doprava Praha - Bogota - Praha (s přestupem) včetně letištních tax
 • místní přelety Bogota - Pereira, Pereira - Santa Marta
 • dopravu pronajatými minibusy a městskou hromadnou dopravou
 • lanovku v Manizales
 • 13x ubytování v hotelech 3-4* se snídaní
 • prohlídka kávové farmy
 • českého průvodce
 • místního průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné do objektů a národních parků
 • spropitné
 • ostatní stravování a fakultativní výlety