Norsko – Krásy středního Norska - NOVINKA

Města, Hory, Poznání

Termíny:
29.8. - 5.9. 2024


34890 Kč


1. den - odpoledne odlet z Prahy do norského Osla. Odjezd na ubytování.

2. den – průjezd mohutným údolím Gudbrandsdalen kolem největšího norského jezera Mjösa a olympijského Lillehammeru a Hamaru. Pojedeme kolem krásné peřejnaté řeky Sjoa až k NP Jotunheimen. Ubytování v chatkách.

3. den – celodenní turistika v NP Jotunheimen v oblasti ledovcového jezera Gjende. Ráno přejezd lodí po jezeře z Gjendesheimu do Memurubu. Čeká nás jedna z nejkrásněnších hřebenových turistických tras v Norsku. Půjdeme přechod skalního hřebene Besseggen mezi jezery Gjende a Bessvatnet (cca 8 h, 15 km, ↓↑1.050m). Pohodáři mohou jet s námi lodí po jezeře a jít trek zpět kolem jezera (cca 5 h, 11 km, ↓↑400 m). Odjezd na ubytování v hotelu v oblasti Dombasu.

4. den – turistika v NP Rondane. Půjdeme kolem jezera Høvringsvatnet údolím Kjondalen k chatě Peer Gynt Hytta a dále přes slatě Ljosåmyre, sestup kolem vodopádu Ulafossen až do osady Mysuseter (5 hod, ↑ 250 m, ↓ 500 m). Návrat na ubytování.

5. den – vyjedeme z Dombasu a pojedeme údolím Romsdalen, které lemují strmé vrcholky a vodopády. Zastavíme se u známé Stěny Trollů – Trollveggen a vyjedeme Cestou Trollů – Trollstigveien, která serpentinami v délce 11 km překonává výškový rozdíl 800 m. Přeplujeme Storfjord a najedeme na „Zlatou cestou severu“. Vystoupáme Orlí Stezkou a sjedeme do městečka Geiranger u Geirangerfjordu (UNESCO). Výjezd (za poplatek) na vyhlídku Dalsnibba (1.440 m n.m.) s krásnými rozhledy do okolí. Odjezd na ubytování v chatkách.

6. den – průjezd kolem nejvyšší hory Norska Galdhopiggen (2469 m). Poté jízda po vyhlídkové silnici č. 55, která vede přes sedlo 1.434 m n.m., k největšímu pevninskému ledovci Jostedalsbreen ve stejnojmenné NP – procházka k jednomu z jeho splazů Nigardsbreen. Ubytování v hotelu.

7. den – panoramatická cesta horami a trajekt Manhiller - Fodnes přes mohutný Sognefjord do malebného Laerdalského údolí. Návštěva Borgundu, kde je možnost vidět jeden z nejstarších vikingských kostelíků. Procházka po místních krásách. Romantickým údolím Hallingdal dojezd přes Honefoss do Osla. Ubytování v hotelu.

8.den – Dopoledne prohlídka hlavního města - procházka Frogner parkem, kde je umístěno 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře G. Vigelanda, poté park u královského zámku a nábřeží Akkerbrygge světoznámou radnicí, a dle času muzea na poloostrově Bygdoy (Fram, Vikingské či Kontiki). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.


Ceník:

TERMÍNOsoba1lůžkový pokoj
7.2. - 21.2. 202534.890,- Kč39.890,- Kč

Změna programu vyhrazena dle počasí a aktuálních podmínek v Norsku.  

Cena zájezdu zahrnuje

 • letecká doprava Praha – Oslo – Praha
 • transfer na hotel
 • přeprava tranzitem nebo mikrobusem
 • 5x ubytování v turistickém hotelu 2*-3* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • 2x v chatkách s vlastním příslušenstvím
 • trajekty mezi fjordy
 • základní výlety s průvodcem (Vladimír Rottner)

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupné
 • pobytovou taxu
 • loď po jezeře Gjende