Polsko, Slovensko – Polské Tatry a přechod přes Rysy

Cyklistika, Hory

Termíny:
14.9. - 18.9. 2019


5990 Kč


Program:

1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do polských Tater. Vyjdeme z parkoviště Kiry a vydáme se nejprve Koscielinskou dolinou, ale po cca 1,5 km začneme z doliny stoupat směrem na Kominiarskou Polanu (1.307 m). Sejdeme do Chocholowské doliny a dojdeme až na stejnojmenou chatu. Pak se vydáme po proudu Chocholovského potoka zpět na parkoviště v Kiry, kde na nás bude čekat autobus a odveze nás na ubytování.

2. den -  necháme se vyvést koňskými povozy k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.395 m) a dále k jezeru Czarny Stav pod Rysy (1.583). Nyní se chodník začne velice prudce zvedat a čeká nás přes 900 m výškového rozdílu, ale výhledy budou úchvatné. Poslední úsek před vrcholem vystoupáme za pomoci řetězů a stupadel, které na trase pomohou. Samotný vrchol 2.499 m nabízí fantastické rozhledy, které mnozí znalci považují za nejkrásnější v celých Tatrách. Sestup přes sedlo Váha na chatu pod Rysmi (2.250 m). Ubytování. Celkem cca 6,5 hod., 1.200m ↑ + 250m ↓. Náročná trasa.

3. den – sestupová cesta vede dolů po chodníku, nejexponovanější úseky jsou zajištěny fixními řetězy a lany. Cesta vede kolem Žabích ples ve stejnojmenné kotlince do Mengusovské doliny a k Popradskému plesu. Poté ke Štrbskému plesu (1.347 m). Odjezd na ubytování. Celkem cca 5 hod., 900m ↓.

4. den – celodenní relax v termálních lázní v polském Chocholowe nebo možnost výstupu ze Zakopaného na horu Giewont (1.905 m), odkud jsou nádherné výhledy do kraje (celkem cca 6 hodin).

5. den – po snídani odjezd k Oravskému hradu, který byl založený ve 13. století a patří k nejznámějším na Slovensku. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Doporučená částka na vstupy: cca 10 EUR, 80 PLZ.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 1x ubytování v Chatě pod Rysmi bez stravy ve společné nocležně
  • služby průvodce
  • informační materiály