Rakousko – Pekelné hory - Vysokohorská turistika

Hory, Poznání

Termíny:
22.9. - 23.9.


2390 Kč


Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v 06.00 hod. Příjezd do Ebensee a odtud výjezd lanovkou k chatě Feuerkogelhaus (1.592 m). Odtud budeme pokračovat po náhorní plošině až na vrchol Grosser Höllkogel (1.862 m). Zastavíme se v horské chatě Riederhütte (1.752 m). Dál budeme pokračovat krásnou krajinou s výhledy přes několik vrcholů až k chatě Hochleckenhaus (1.572 m). Celkem cca 7 hodin.

2. den – od chaty se vydáme na vrchol s křížem Brunnkogel (1.708 m) odkud je možné vidět až 6 jezer Solné komory. Poté následuje sestup k jezeru Hinterer Langbathsee (732 m) a Vorderer Langbathsee (664 m), kde na nás bude čekat autobus. Celkem cca 5 hodin. Procházky k pozoruhodnému Grüner See. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Ubytování:

Nocleh na příjemné horské chatě Hochleckenhaus. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Je nutná vlastní vložka do spacáku.

Stravování:

Doporučujeme si kupovat večeři a snídani na chatách. Snídaně v ceně cca 9,50 EUR, polévka cca 5 EUR, hlavní jídlo od cca 10 EUR a pivo od cca 4 EUR. Pokud si chcete vařit sami, je nutné mít vlastní věci na vaření včetně vařiče. Vařit lze pouze venku, ne v chatě.

Výlet je naplánován na září, kdy se krajina krásně probarvuje podzimními barvami a cestou jsou úžasné výhledy.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 1x ubytování v horské chatě v hromadné útulně
  • služby průvodce
  • informační materiály
  • pojištění CK proti úpadku