Irsko, Anglie – Okruh Irskem a Anglie

Města, Poznání

Termíny:
16.7. - 27.7. 2020


13990 Kč


1. den – odjezd z Č. Budějovic, Písku a Plzně, (Praha za příplatek 350,- Kč), v dopoledních hod. Cesta přes Německo do Calais. Noční trajekt do Doveru.

2. den – prohlídka historického města Bath (muzeum římských lázní, katedrála Lucerna západu, muzeum Jane Austenové, procházka mezi nádhernými georgiánskými domy a parky z 18. století), noční přejezd Walesem.

3. den – trajekt do Irska. Příjezd do NP Wiclow Mountains. Prohlídka údolí Dvou jezer (Glendalough) se slavným klášterem sv. Kevina – tzv. irských Delf. Lehká turistika v okolí. Přejezd na ubytování.

4. den - okruh podél poloostrova Dingle - rybářské městečko Dingle, keltská pevnost Dunbeg, nejzápadnější mys Irska Dunmore s vyhlídkou na soustroví Blasket, nejstarší kostelík v Irsku Gallarova oratoř, románské opatství Kilmalkedar.

5. den - vyhlídková cesta Ring of Kerry (přírodní a historické zajímavosti) podél pobřeží poloostrova Iveragh. Zastávky v městečkách Waterville a Sneem. Průsmyk Moll´s Gap s vyhlídkou na nejvyšší horu Irska Carrauntoohill (1.038 m).

6. den - výlet na 200 m vysoké Moherské útesy a fakultativně na Aranské ostrovy. Fakultativně plavba na ostrov Inisheer (cca 25,- EUR), odkud jsou hezké výhledy a kde je možné zahlédnout tuleně. Procházka k posvátnému prameni, pevnosti z doby bronzové a k ruinám středověkého strážního hradu.

7. den - výlet do pohoří Macgillycuddys Reeks: procházka soutěskou Gap of Dunloe (cca 12 km), poté přesedneme na loďky a vydáme se na 20 km dlouhou romantickou plavbu NP Killarney.

8. den - okruh podél jižního pobřeží Irska. Kolem zálivu Bantry do městečka Glengarriff, odtud plavba kolem skalisek, na kterých žijí desítky tuleňů, na ostrůvek Garinish (cca 13,- EUR), kde je možnost návštěvy pěkné botanické zahrady. Zastávka u šlechtického sídla Muckross.

9. den - turistika v NP Killarney – cesta k jezeru Devil´s Punch Bowl. Poté prohlídka města Killarney s katedrálou Panny Marie a příjemnými hospůdkami.

10. den - přejezd do centra irské metropole Dublinu, prohlídka města. Noční trajekt do Walesu.

11. den – ráno příjezd do Londýna do čtvrti Greenwich (prohlídka lodi Cutty Sark, areálu Old Royal Naval College, Národního námořního muzea, slavného parku, kterým prochází nultý poledník a Královské observatoře s jedinečným panoramatickým výhledem na Londýn). Nebo možnost fakultativní jízdy metrem do centa Londýna. Večer trajekt do Francie.

12. den – příjezd do Č. Budějovic v odpoledních hodinách.

Ubytování: 7x nocleh v kompletně vybavených 4-5 lůžkových mobilhomech (s oddělenými dvoulůžkovými ložnicemi). Mobilhomy jsou vytápěny, mají vlastní sociální zařízení a lze si v nich připravovat stravu ve vybavené kuchyňce. Rekreační areál se nachází v oblasti jezera Leane nedaleko Killarney.

Doporučená částka na vstupy 70 EUR.

ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 24.1.2020 – 400,- Kč, do 28.2.2020 – 200,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem
  • ubytování ve 4lůžkových mobilhomech (7x)
  • trajekty
  • průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • stravu
  • vstupy do objektů a lodě