Švýcarsko – Walliské Alpy - NOVINKA

Hory, Poznání

Termíny:
23.8. - 27.8. 2019


7690 Kč


Zájezd s velice pestrou nabídkou atraktivních míst a aktivit. Vystoupáme do vysokých nadmořských výšek až k ledovci, vykoupeme se v největších alpských termálech i poplujeme po nádherném jezeře obklopeném subtropickou zelení.

1. den - ve večerních hodinách odjezd z Č. Budějovic, přejezd přes Rakousko do Švýcarska.

2. den – turistika pro každého v oblasti horského střediska Zermatt, vyberete si mezi pohodovou pěší turistikou pod Matterhornem nebo vyjedete ozubnicovou tratí do stanice Gornergat (3089 m n.m.) nebo s naší průvodkyní paní Tůmovou dojdete do stanice lanovky Furi a odtud vyjedete do nejvýše položené stanice lanovky v Evropě na vrcholku hory Klein Matterhorn (3883 m n.m.). Následuje ubytování v horském středisku Täsch.

3. den – vydáme se autobusem proti proudu řeky Rhôny, která vytéká z nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher. Lanovkou vyjedeme z městečka Mörel na Hohfluch (2211 m) a pěšky po alpské panoramatické cestě s výhledy na ledovec dojdeme do stanice lanovky Moosfluh (2325 m). Odpoledne nás čeká výstup k nejdelšímu visutému mostu na světě - Most Charlese Kuenena, který je dlouhý 494 metrů a tyčí se 85 metrů nad roklí Grabenfuger. Návrat na ubytování.

4. den – autobusem vystoupáme do průsmyku Grimselpass (2160 m), poznáme soutěsku Aareschlucht, v podvečer navštívíme město Luzern, kde se projdeme po Kaplovém dřevěném mostě. Odjezd do ČR.

5. den - v ranních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Doporučená částka na lanovky a vstupy cca 40 – 130 CHF.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (2x) v hotelu s vlastním příslušenstvím
  • 2x snídani (za příplatek 740,-Kč možnost 2x večeře)
  • služby průvodce