Rakousko – Korutany II. - lanovky a vstupy v ceně - NOVINKA

Hory, Poznání

Termíny:
7.9. - 11.9. 2019


8590 Kč


1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Zastávka ve městě Spittal an der Drau, kde se podíváme k jedné z nejkrásnějších renesančních staveb v Korutanech – zámku Porcia, který se nachází v místním parku. Odpoledne vyjedeme kabinovou lanovkou až na impozantní vrchol Goldeck (2.142 m), odkud je panoramatický výhled. Přejezd na ubytování.

2. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou v Innerkremsu do výšky 2.000 m. Krásné výhledy, poté jízda po panoramatické cestě Nockalmstrass s krásnými vyhlídkovými zastávkami. Koupání v termálních lázních Römerbad v Bad Kleinkirchheimu (cca 20 EUR / 3 hod.). Návrat na ubytování.

3. den – výlet do soutěsky Raggaschlucht v údolí Mölltal. Procházka po dřevěných chodnících jednou z nejkrásnějších alpských skalních propastí s několika vodopády na řece Ragga. Dále pak procházka u nejvýše položeného korutanského jezera Weissensee s průzračnou vodou až do hloubky 6ti metrů.

4. den – dopoledne možnost prohlídky hradu Hochosterwitz jednoho z největších v Evropě, který má 14 bašt a věží (s kartou sleva). Poté procházka v soutěsce Tscheppaschlucht s množstvím můstků upevněných ve skalách, odkud budete vidět vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel odkud jsou krásné výhledy na jezero Wörthersee a okolní hory .

5. den – plavba lodí po Millstätter See. Přejezd do Katschbergu, výjezd lanovkou na vrchol Aineck (2.220 m). Krásné výhledy a lehká procházka. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách. 

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (2x)
  • domácí strava (2x polopenze)
  • místní přeprava do Rovenska
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění CK proti úpadku