Slovensko – Košice, NP Slovenský ráj a Nízké Tatry

Hory, Poznání

Termíny:
13.9. - 17.9. 2019


5990 Kč


1. den – odjezd v nočních hodinách do slovenských Košic, prohlídka druhého největšího města. Budete obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty. Odpoledne prohlídka zámku Betliar. Ubytování.

2. den – NP Slovenský ráj z jižní strany. Budete stoupat dolinou Velký Sokol až na Gláckou cestu, kde se vydáte do Geravy a sestoupáte do rekreační obce Dedinky u přehradní nádrže Palcmanská Maša. Jedná se o přechod cca 6 hodin. Trasa je náročná. Pro zájemce bude lehčí varianta, kdy budou moci vyrazit z obce Dedinky a podniknout lehkou turistiku v okolí. Návrat na ubytování.

3. den – prohlídka Dobšinské Ladové jeskyně (UNESCO). Lehká turistika v okolí v NP Slovenský ráj a odpoledne prohlídka Gombasecké jeskyně (UNESCO). Návrat na ubytování.

4. den – výlet do NP Nízké Tatry – výstup na Královu Holu. Budeme stoupat z obce Telgar (900 m) až na jeden ze slovenských národních vrcholů – Královu Holu (1.946 m). Sestup přes Predné sedlo do obce Šumiac. Jedná se o náročný výstup, proto bude připravena i lehčí varianta a „Pohodáři“ budou moci jet vlakem z Červené Skaly do Dedinky. Železnice patří mezi nejkrásnější na Slovensku. Pozoruhodné jsou zejména viadukty a tunelová smyčka nad obcí Telgárt.

5. den – po snídani odjezd do ČR. Po cestě zastávka u evangelického dřevěného kostela v Hronseku (UNESCO). Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Doporučená částka na vstupy cca 15 – 30 EUR.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (4x) v hotelu s vlastním příslušenstvím
  • 4x polopenze
  • služby průvodce