Slovensko – NP Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Pieniny a Spiš

Hory, Poznání

Termíny:
1.7. - 5.7.2022


6490 Kč


1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do NP Nízké Tatry. Průjezd Demänovskou dolinou k Vrbickému plesu. Výjezd lanovkou pod vrchol Chopku, odtud výstup na vrchol s překrásným výhledem na Vysoké Tatry. Občerstvení v Chatě pod Chopkom a sestup dolů do údolí (možnost použít lanovku pro cestu zpět, je počítáno i s méně náročnou variantou). Návštěva Demänovské jeskyně Slobody. Ubytování.

2. den – turistika v NP Vysoké Tatry – od Štrbského plesa pěší procházka k Popradskému plesu nebo procházka k vodopádu Skok a na Solisko. Odpoledne koupání v termálním koupališti.

3. den – čtyři spišské památky zařazené do seznamu UNESCO. Poznáme město Levoča - jedno z nejkrásnějších slovenských historických měst se světoznámým křídlovým oltářem Mistra Pavla. Projdeme Spišský hrad, který je druhou nejrozsáhlejší hradní zříceninou na Slovensku. Následuje církevní městečko Spišská Kapitula – slovenský Vatikán a vesnice Žehra s jedinečným kostelem s nádhernými freskami.

4. den – NP Pieniny – patří k nejkrásnějším a nejcennějším územím Evropy. Možnost plavby na pltích po řece Dunajec a prohlídka Červeného kláštera. Turistika po vyhlídkách národního parku. Odpoledne koupání v termálním koupališti.

5. den – po snídani odjezd zpět do ČR, zastávka ve vesnici Vlkolínec (UNESCO). Příjezd ve večerních hodinách

Doporučená částka na vstupy: cca 45 EUR.

Cena za dítě do 5,99let - 3.690,-Kč
Cena za dítě do 6-12,99let - 5.450,-Kč.
Cena za ubytování na jednolůžkovém pokoji - 7.150,- Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (4x) v 3* hotelu s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím
  • informační materiály
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • pobyt. taxu cca 6 EUR / os. / pobyt.