Polsko – Polská strana Vysokých Tater a Roháče

Města, Poznání, Hory

Termíny:
14.9. - 18.9. 2019


5990 Kč


1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimo - va. Příjezd do polského Chocholowe, kde se zachovala řada tradičních „goralských“ chalup. Zbytek dne strávíme v Koscieliské dolině obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna a dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně. Potůček nás dovede na konec doliny k horské chatě Ornak. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu.

2. den – polská strana Vysokých Tater. Koňské povozy nás zavezou k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.398 m) a dále k Černému plesu s výhledem na Mořské oko a nejvyšší horu Polska - Rysy (2.499 m). Přes masív Opalone (1.763 m) dojdeme do Doliny pěti polských ples (1.669 m), horská chata. Podél téměř 70 m vodopádu Siklawa sestoupíme do doliny Roztoki, která je ve spodní části zakončena skalním prahem s tříkaskádovým vodopádem Miczkiewicza.

3. den – na polské straně Vysokých Tater se díky kabinkové lanovce s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme na Kasprowy vrch (1.987 m) s dech beroucími vyhlídkami. Sestup dolů pěšky nebo jízda lanovkou zpět. Prohlídka polského tatranského střediska Zakopaného. Zastávka u kaple v Jaszczurówce. Odpoledne koupání v termálních lázních.

4. den – Roháče – vydáme se Roháčskou dolinou k Roháčským plesům pod vrcholy Plačlivé (2.125 m) a Ostrý Roháč (2.087 m). Okružní trasou půjdeme kolem Tatliakové chaty zpět k autobusu. Milovníci relaxu a koupání mohou strávit celý den v termálních lázních v Chocholowe.

5. den – po snídani odjezd k Oravskému hradu, který byl založený ve 13. století a patří k nejznámějším na Slovensku. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Turistické trasy mohou být uzpůsobeny jako nenáročné vycházkové trasy pro každého. Plný program je středně náročný.

Doporučená částka na vstupy: cca 10 EUR, 170 PLZ.
Dítě do 5,99let - 3.990,-Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (4x) ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • služby průvodce
  • informační materiály