Polsko, Česká Republika – Polská a Česká strana NP Krkonoše

Hory, Poznání

Termíny:
6.6. - 9.6. 2019


3990 Kč


1. den – ráno odjezd z Č. Budějovic, Tábora (Písku), Prahy do Rokytnice nad Jizerou. Turistika přes Dvoračky a Zadní Plech (1.210 m) k údolí řeky Mumlava a sestup stejnojmen - ným údolím kolem Mumlavského vodopádu do Harrachova. Přejezd na ubytování.

2. den – výjezd na Špindlerovku na hřebeni na česko-polské hranici. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Nejzajímavější vede po Cestě českopolského přátelství přes Petrovu boudu, Mužské a Dívčí kameny a Vysoké kolo (1.508 m) ke Sněžným jámám. Dále přes pramen Labe a Labskou boudu kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.

3. den – výlet do polského krkonošského střediska Karpacz, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na Kopu a pěší výstup na vrchol Sněžky (1.602 m) z polské strany. Přechod do ČR a sestup Obřím dolem do Pece pod Sněžkou nebo jízda lanovkou dolů.

4. den – dopoledne návštěva Bozkovské jeskyně a lehká turistika v Českém ráji. Ve večerních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (3x) v hotelu ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
  • 3x polopenze
  • služby průvodce