Česká Republika – Olomouc a Kroměříž - barokní perly na seznamu UNESCO

Poznání

Termíny:
18.5. - 19.5. 2019


1750 Kč


Dvě překrásná města, jejichž podobu formovaly velmi podobné osudy. Program je připraven tak, aby bylo možno poznat obě města podrobněji a mít zároveň čas vychutnat si neopako - vatelnou atmosféru.

1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Olomouc - prohlídka centra – Horní a Dolní náměstí, soubor barokních kašen, kostel sv. Václava. Možnost návštěvy Arcidiecézního muzea dokumentujícího duchovní hodnotu diecéze. Odpoledne výjezd na Svatý Kopeček, prohlídka kostela, kramářské boudy, dům prarodičů J. Wolkera. Relaxa - ce v nádherných Smetanových či Bezručových sadech. Nocleh v centru Olomouce.

2. den – odjezd do Kroměříže, prohlídka interiéru zámku včetně největšího Sněmovního sálu, soukromého apartmá olomouckých arcibiskupů i obou zámeckých knihoven. Poté individuálně návštěva obrazárny, která představuje druhou nejvýznamnější galerii v ČR. Odpoledne procházka městem ke Květné zahradě, která je známá též pod názvem Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Příjezd ve večerních hodinách.

Doporučená částka na vstupy cca 400,-Kč.
Cena zájezdu s ubytováním v jednolůžkovém pokoji 2.200,-Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (1x) se snídaní
  • služby průvodce