Česká Republika – Adršpašsko-Teplické skály, Broumov, Náchod

Města, Poznání, Hory

Termíny:
4.7. - 7.7. 2019


3990 Kč


1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do Hronova, prohlídka města spojeného se životem a tvorbou A. Jiráska. Obec Stárkov, návštěva Mlýna Dřevíček s ukázkami mlynářského řemesla i spuštěním mlýnského kola. Odpoledne návštěva Adršpašských skal a turistický okruh po nejznámějších skalních útvarech - nenáročná trasa na cca 3 hod. V rámci prohlídkové trasy je také možná projížďka na lodičce po romantickém Adršpašském jezírku mezi skalami. K večeru odjezd na ubytování.

2. den – prohlídka města Police nad Metují - náměstí s radnicí a muzea stavebnice Merkur. Odjezd do polského lázeňského městečka Kudowa - Zdroj, procházka lázeňským květinovým parkem i zajímavými lázeňskými stavbami. Odpoledne návštěva Náchoda – zámek, náměstí s kostelem sv. Vavřince, pranýř, kašna a vojenská pevnost Dobrošov. K večeru prohlídka pivovaru Primátor, jehož pivo bylo v roce 2013 oceněno jako nejlepší pivo na světě.

3. den – Broumovské stěny - jedna z nejhezčích vyhlídek od kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě. Procházka po hřebeni skal bohatém na zajímavé skalní útvary až k jednomu z nejkrásnějších panoramat, které se otvírá z tzv. Skalního divadla (cca 1 hod). Přejezd k obci Slavný, odkud opět následuje procházka k hřebeni Broumovských stěn. Odjezd do Broumova, návštěva areálu Broumovského kláštera (jediná kopie Turínského plátna ve střední Evropě).

4. den - areál Teplických skal - naučná stezka údolími a skalními chrámovými náměstími. Vyhlídka ze zříceniny skalního hradu Střmen – středně náročná pěší túra (8 km), cca 3 hodiny. Odpoledne zastávka v Třebechovicích pod Orebem s návštěvou Třebochovického muzea betlémů. Návrat ve večerních hodinách.

Doporučená částka na vstupy: cca 500,- Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (3x) s polopenzí
  • služby průvodce