Maďarsko – Krásy Balatonu

Města, Poznání, Relax

Termíny:
13.6. - 16.6. 2019, 12.9. - 15.9. 2019


5690 Kč


1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Prohlídka Veszprému – města královen a sídla uherských králů ve středověku. Příjezd do Balatonfüred, prohlídka nejstaršího lázeňského letoviska Balatonu, kde si stavěli vily proslulé osobnosti 19. století. Ubytování v hotelu, možnost volného odpoledne, procházky po klasicistní kolonádě z roku 1800 vybudované přímo nad Kossuthovým pramenem, večeře.

2. den – návštěva poloostrova Tihany s výhledem na Balaton, proslulé opatství s kryptou Ondřeje I., Levandulový dům, vnitří jezero. Z Tihany plavba lodí po jezeře do Siofoku, kde navštívíme zážitkové termální lázně Galerius (cca 2.400 HUF / 3 hodiny).

3. den – dopoledne návštěva “hlavního města” Balatonu - Keszthely se zámkem rodiny Festetics Helikon, třetí největší a nejkrásnější aristokratická budova Maďarska. Zastávka u zříceniny hradu Szigliget, poté přejezd do jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Badascony, ochutnávka vín místních vinařů s jedním z nejhezčích výhledů na Balaton.

4. den – po snídani odjezd, cestou zastávka v městě Hevíz u největšího termálního jezera v Evropě, možnost koupání (2.400,- HUF / 3 hod.). Odjezd do ČR, příjezd ve večerních hod.


Ubytování v DANUBIUS HOTEL ANNABELLA BEACH RESORT***+, který se nachází v Balatonfüred na slavné promenádě u jezera. Hotel je vybaven vnitřním a venkovním bazénem, saunou a soukromou pláží, Wi-Fi zdarma ve společenských prostorách. Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní TV, koupelnou, WC, minibarem a balkonem.

Dítě ve věku do 5,99let - 1.990,-Kč.
Dítě ve věku 6-12,99let - 4.190,-Kč.

Jednolůžkový pokoj - 7.390,-Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • ubytování (3x) v hotelu s polopenzí (bufet)
  • služby průvodce