Polsko – Polská strana Vysokých Tater a Roháče

Hory, Poznání

Termíny:
24.6. - 28.6. 2023


8190 Kč


Program:
1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do polského Chocholowe, kde se zachovala řada tradičních „goralských“ chalup. Zbytek dne strávíme v Koscieliské dolině obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna a dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně. Potůček nás dovede na konec doliny k horské chatě Ornak. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu.

2. den – polská strana Vysokých Tater. Koňské povozy nás zavezou k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.398 m) a dále k Černému plesu s výhledem na Mořské oko a nejvyšší horu Polska - Rysy (2.499 m). Přes masív Opalone (1.763 m) dojdeme do Doliny pěti polských ples (1.669 m), možnost občerstvení na horské chatě. Podél téměř 70 m vodopádu Siklawa sestoupíme do doliny Roztoki, která je ve spodní části zakončena skalním prahem s tříkaskádovým vodopádem Miczkiewicza.

3. den – na polské straně Vysokých Tater se díky kabinkové lanovce s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme na Kasprowy vrch (1.987 m) s dech beroucími vyhlídkami. Sestup dolů pěšky nebo jízda lanovkou zpět. Prohlídka polského tatranského střediska Zakopaného. Zastávka u kaple v Jaszczurówce. Odpoledne koupání v termálních lázních.

4. den – Roháče – vydáme se Roháčskou dolinou k Roháčským plesům pod vrcholy Plačlivé (2.125 m) a Ostrý Roháč (2.087 m). Okružní trasou půjdeme kolem Tatliakové chaty zpět k autobusu. Milovníci relaxu a koupání mohou strávit celý den v termálních lázních v Chocholowe.

5. den – po snídani odjezd k Oravskému hradu, který byl založený ve 13. století a patří k nejznámějším na Slovensku. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

Turistické trasy mohou být uzpůsobeny jako nenáročné vycházkové trasy pro každého. Plný program je středně náročný.

POZNÁMKA K CENĚ:
Doporučená částka na vstupy: cca 15 EUR, 200 PLN.
1lůžkový pokoj - 9.690,- Kč
Dítě do 14,99 let - 7.190,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v penzionu 3* s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím
  • služby průvodce
  • informační materiály

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • pobytovou taxu cca 3,2 EUR / osoba / pobyt