Mallorka – Mallorca a její krásy - všechny výlety v ceně

Města, Poznání, Hory, Relax

Termíny:
12.5. - 19.5. 2023, 19.5. - 26.5. 2023


28990 Kč


Program:
1. den
– odlet z Prahy na ostrov Mallorka. Odjezd na hotel.

2. den – volný den u moře.

3. den – jízda k majáku Cap de Formentor. Jízda poloostrovem, která nás zavede na vyhlídky na mohutné skalnaté útesy. Zastávka v přístavním městečku Port de Pollenca. Prohlídka města Alcudia se zachovaným opevněním a římskými památkami. Možnost koupání na některé ze zdejších plážích.

4. den – navštívíme krápníkové jeskyně Coves del Drac, kde v rámci prohlídky poplujeme na jednom z největším podzemním jezeru na světě. Turisitka v oblasti kláštera Sant Salvador (510 m), odkud jsou překrásné výhledy na ostrov. Historické město Petra s velmi pěknou atmosférou.

5. den – Palma de Mallorca – prohlídka hlavního města ostrova s významnými památkami a monumentální gotickou katedrálou La Seu, postavenou na zbytcích mešity. Procházka k zámku Castell de Bellver odkud jsou krásné výhledy na celé město. Odpoledne koupání a relaxace na pláži.

6. den – celodenní relax u moře nebo výjezd do hor, kdy vystoupáme z vesničky Orient ke zřícenině hradu Castell d´Allaro (822 m), odkud jsou impozantní výhledy. Poté budeme klesat do města Alaró (cca 3 hod.). Odpoledne návštěva městečka Valldemossa, malebného města s kartuziánským klášterem.

7. den – prohlídka městeček Soller a Port de Soller. Fakultativně možnost jízdy historickou tramvají mezi městečky. Fakultativně možnost výletu lodí do romantické zátoky Sa Calobra a procházka přes několik tunelů k soutěsce Torrent de Pareis, což je jedna z největších evropských soutěsek. Možnost koupání. Cestou zpět návštěva kláštera Lluc, hlavního poutního místa na ostrově proslulého díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta).

8. den – relaxace a odlet do ČR.


Zájezd je pro všechny věkové kategorie, pro pohodáře i turisty. Kdo bude chtít ležet u moře, může každý den, kdo bude chtít jet na výlety nebo poznat jinou pláž, bude moci. Zájezd je koncipovaný tak, abyste si ho hlavně užili. Průvodcuje Vladimír Rottner.

Doporučená částka na vstupy: cca 40 EUR.

Cena při ubytování v 1lůžkovém pokoji 31.490,- Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • letecká doprava Praha – Mallorka – Praha
  • transfer na hotel
  • přeprava po ostrově autem
  • ubytování v hotelu 3* s polopenzí
  • všechny výlety s průvodcem

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné
  • pobytovou taxu