Kanárské ostrovy – Fuerteventura s výletem na Lanzarote

Hory, Poznání, Relax

Termíny:
15.10. - 23.10. 2023


34990 Kč


Program:
1. den – odlet z Prahy na ostrov Fuerteventura, ubytování.

2. den – výlet do přírodního parku na poloostrově Jandia na krásnou a divokou pláž Cofete. Cesta zpět autem nebo přechod přes hřeben s nádhernými výhledy na okolní hory a divoké pobřeží do letoviska Morro Jable. Občerstvení, možnost nákupů nebo koupání na krásné, několik km dlouhé pláži Jandia.

3. den – dopoledne procházka na mořské útesy a skalní most, odpoledne známá laguna Sotavento a relax na plážích v okolí letoviska Costa Calma.

4. den – celodenní přejezd na sever ostrova. Cestou zastávka v Ajuy, odkud se vydáme podél divokého skalnatého pobřeží s malými zálivy na vyhlídku Punta de la Nao. Uvidíme obrovské přírodní jeskyně Caleta Negra a dále impozantní skalní okno v zálivu Peňa Horadada. Po cestě zastávka v bývalém hlavním městě Betancuria s romantickými uličkami a historickými stavbami. Zastávka u strážců ostrova – gigantických soch Guise a Ayose. Příjezd na ubytování.

5. den – dopoledne procházka na okraj sopečného kráteru Hondo, odkud jsou nádherné výhledy. Návštěva letoviska El Cotillo, kde je možnost koupání nebo procházky k majáku. Případně možnost nákupů či surfování.

6. den – v časných ranních hodinách přejezd do přístavu Corralejo, odkud se vydáme na celodenní výlet na ostrov Lanzarote. Tam navštívíme NP Timanfaya s divokou vulkanickou krajinou. Procházka po lávových stezkách a další zajímavosti ostrova. Odpoledne přejezd trajektem zpět na Fuerteventuru a návrat na hotel.

7. den – dopoledne výlet do Puertito de Los Molinos, skýtající nádherné výhledy na divoké pobřeží Atlantiku. Odpoledne relax a koupání na jedné z pláží nebo možnost půjčení kola a projížďka kolem divokého pobřeží s neuvěřitelými výhledy.

8. den – individuální volno dle odletu z ostrova, přílet do Prahy


Zájezd je pro všechny věkové kategorie. Každý den budou pořádané výlety, ale pokud nebudete mít chuť jet a budete chtít relaxovat, bude to možné buď na některé z pláží nebo u hotelového bazénu. Velikost skupiny je cca 16 osob.

Doporučená částka na vstupy: cca 40 EUR

Cena zájezdu zahrnuje

  • letecká doprava Praha – Fuerteventura – Praha včetně všech tax a palivových příplatků
  • transfer na hotel
  • přeprava po ostrově
  • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
  • zpáteční trajekt na ostrov Lanzarote
  • všechny výlety s průvodcem

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné