Švýcarsko – Walliské Alpy - Zermatt, Sass Fee, ledovce

Hory, Poznání

Termíny:
15.8. - 20.8. 2023


9490 Kč


1. den - ve večerních hodinách odjezd z Č. Budějovic, přejezd přes Rakousko do Švýcarska.

2. den – turistika pro každého v oblasti horského střediska Zermatt, vyberete si mezi pohodovou pěší turistikou pod Matterhornem nebo vyjedete ozubnicovou tratí do stanice Gornergat (3.089 m n.m.) nebo s průvodcem dojdete do stanice lanovky Furi a odtud vy - jedete do nejvýše položené stanice lanovky v Evropě na vrcholku hory Klein Matterhorn (3.883 m n.m.). Následuje ubytování v horském středisku Täsch.

3. den – vydáme se autobusem proti proudu řeky Rhôny, která vytéká z nejdelšího alpského ledovce Aletsch. Z vesničky Fiesch (1.049 m n.m.) se vyvezeme lanovkou na Fiescheralp (2.212 m n.m.). V případě krásných výhledů možnost výjezdu až k Eggishorn do 2.850 m n. m. Sjedeme zpět a vydáme se přes Bettmersee (2.006 m n. m.) do Bettmeralp (1.950 m n.m.). Pěšky budeme pokračovat na Riederalp (1.925 m n. m.). Zde se nachází nejvýše položené golfové hřiště ve Švýcarsku. Dolů do údolí se svezeme lanovkou do vesničky Mörel (759 m n.m.). Možnost nákupu švýcarských sýrů v místní sýrárně. Návrat na ubytování.

4. den - přejezd do Sass Fee – lanovkou vyjedeme na Felskinn do výšky 3.000 m.n.m., odkud budeme pokračovat podzemní dráhou Metro Alpin, která je nejvýše položeným metrem na světě, do ledovcového areálu Mittelallalin (3.500 m n. m.). Zde z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě uvidíme panorama horských velikánů sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Je zde také největší umělá ledovcová jeskyně na světě – Ice Pavillion ( 5.500 m 2 ). Sjedeme metrem zpět do Feldskinu, kde je možné projít se k chatě Britaniahütte (3.030 m n. m.). Případně pokračovat až k horní stanici lanovky Plattjen (2.570 m n. m.) a dolů sjet lanovkou do Saas Fee, návrat na ubytování.

5. den - autobusem vystoupáme do průsmyku Grimselpass (2.160 m), po cestě zastávka a přechod visutého mostu Goms mezi osadami Fürgangen-Mühlebach, poznáme soutěsku Aareschlucht, v podvečer navštívíme město Luzern, kde se projdeme po Kaplovém dřevěném mostě. Odjezd do ČR.

6. den - v ranních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Program je připraven pro všechny věkové kategorie, jak pro chodce i pro pohodáře.

Doporučená částka na lanovky a vstupy cca 100 – 220 CHF.

POZNÁMKA K CENĚ:
Příplatek za jednolůžkový pokoj 1.900,-Kč/os. (cena zájezdu s ubytováním v jednolůžkovém pokoji činí 11.390,-Kč)
Tři večeře za příplatek 1.900,- Kč/os.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v 3* hotelu s vlastním příslušenství
  • 3x snídani
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění a vstupy
  • pobytovou taxu cca 12 CHF / pobyt